X
X

Bir Evlilik Müzikali yeni sezonuna başlıyor!

01.10.2022 Cumartesi 10:00 (Güncellendi: 04.10.2022 - 16:58)

Bir Evlilik Müzikali oyunu mizahı müzikle harmanlayarak yüzyıllardır ayakta kalmaya çalışan evlilik müessesine dair sürüncemeleri ele alıyor.

Öner Ateş'in yazıp oynadığı, Bülent Çolak'ın yönettiği "Bir Evlilik Müzikali" adlı oyun 9 Ekim 2022 Pazar akşamı saat 18.30'da İstanbul Cevahir Sahne B Salonda yeni tiyatro sezonunda başlıyor. Geçen sezon enerjisi yüksek oyun izleyenleri kahkahalara boğmuş, tiyatro çevresinde ses getirmeyi başarmıştı. Evliliğin tanışma faslından, boşanma ve sonrasına dair acı tatlı anlarının anlatıldığı oyun, 2022-2023 tiyatro sezonu boyunca farklı sahnelerde  seyircisinin alkışına sunulacak.

Oyunu izlemek için sayfadan biletinizi alabilirsinizhttps://www.biletix.com/etkinlik/1IR21/TURKIYE/tr 

Bir Evlilik Müzikali oyun özeti;

Ekonomik sıkıntılar yaşayan bir aktör, tiyatro sahnesinde kendine küçük bir yaşam alanı oluşturmuştur. Başından geçen evliliği, bunun beraberinde gelişen çıkar ilişkilerini ve serzenişte bulunduğu yaşam mücadelesini seyirciyle paylaşır. 6 özgün besteyi 3 farklı enstrümanla canlı çalıp söyler.

Bir Evlilik Müzikali;

Mizahı müzikle harmanlayarak yüzyıllardır ayakta kalmaya çalışan evlilik müessesine dair sürüncemeleri ele alıyor. “İnanmalı mıyız aşka? Sonunda varsa evlilik? Bu müessese bir başka, bazısı için delilik…”

YAZAN-OYNAYAN        : Öner Ateş
YÖNETEN                      : Bülent Çolak
DEKOR-IŞIK TASARIM : Erkan Kaya
MÜZİK DİREKTÖRÜ      : Özer Ateş
ŞARKI SÖZLERİ            : Faruk Üstün
REJİ ASİSTANI              : Seda Nur Aksu

ÖNER ATEŞ Yazan-Oynayan

1982 İstanbul doğumlu. Tiyatro hayatına 1995 yılında Bakırköy’de başladı. Birçok dizi ve filmlerde oynayan Öner Ateş, son olarak “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde oynamıştır. “Titanik Orkestrası” oyunu ile Uluslararası Shumen tiyatro festivalinde en iyi yabancı performans ödülüne layık görülmüştür. Moda Sahnesi yapımı “Ver Parayı” isimli oyunda da yer almıştır. Oyuncu aynı zamanda gitar ve perküsyon çalmaktadır. 2k1h’nin ilk yapımı olan “Bir Evlilik Müzikali” isimli oyunda yazar ve oyuncu olarak görev almaktadır.

BÜLENT ÇOLAK Yönetmen

1977 İstanbul doğumlu. Oyunculuğa lisedeyken Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı.2002/2011 yılları arasında Semaver Kumpanya ’da oyuncu olarak çalıştı. İlk oynadığı film “Hoşça kal yarın” dır. Fenomen olan “Geniş Aile” dizisinde Ulvi karakterini canlandırmıştır. Yönetmenliğe ilk 2012 yılında “Yollu“ adlı tiyatro oyunuyla başladı. Birçok dizi ve sinema filmlerinde oynayan Bülent Çolak, sahne çalışmalarına,2k1h’nin ilk yapımı olan “Bir Evlilik Müzikali“ ile devam ediyor.

ÖZER ATEŞ Müzik Direktörü

1979 İstanbul doğumlu. Profesyonel müzik hayatına 1999 yılında başladı. Kayahan, İskender Paydaş, Vedat Sakman gibi birçok sanatçıyla çalıştı. Şimdilerde “Leman Sam ve Mirkelam’a bas gitarıyla eşlik etmektedir. Özer Ateş aynı zamanda “Telli Davul” grubunun kurucusudur ve şarkıların düzenlemelerini yapmaktadır.

FARUK ÜSTÜN Şarkı Sözleri

1968 İstanbul doğumlu. 2001 yılından bu yana Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyuncu olarak görev almaktadır. “Bir Baba Hamlet, Donkişot’um BEN, Irgat” gibi birçok oyuna şarkı sözü yazmıştır. Oyuncu, aynı zamanda ünlü bir seslendirme sanatçısıdır.

 

ERKAN KAYA Dekor ve ışık tasarım

1987 İstanbul doğumlu. Oyuncu olarak başladığı tiyatro hayatına ışık ve dekor tasarımı yaparak devam etmektedir. Çocuk ve yetişkin oyunlarında çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Oyundan kareler: