X
X

"Kötü değil aşık kadın"

29.08.2013 Perşembe 13:37 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Çalıkuşu oyuncularından Begüm Kütük'le çok özel Marie Claire röportajından detaylar...

Karşınızda “Çalıkuşu”nun yeni Neriman’ı, nam-ı diğer afet-i devranı Begüm Kütük... Eylül ayında Kanal D’de başlayacak dizi için yeniden setlere dönen Kütük, hem rolünü hem de özel hayatına dair merak edilenleri Marie Claire dergisine anlattı.
 
* "Çalıkuşu"na başlarken kaygı yaşadın mı?
- Bu yeni sete çok huzurlu başladım, çünkü kaygılarımın hiçbiri yoktu içimde. Sete gittim, herkes çok tatlı, yönetmen çok iyiydi. Çok memnun ve mutluyum. Eğer kendimi korkutup heyecanlandırsaydım tadını çıkaramayacaktım. Böylece biraz daha sakinleştim.
 
* Bir yıldır setlerden uzaktın. Şimdi “Çalıkuşu”yla sağlam bir dönüş yapıyorsun...
- En son “Gönülçelen”de oynamıştım. Arada proje teklifleri gelmedi mi, geldi ama sektörün çalkantılı olduğu bir dönemdi. Geçen yıl Sarelle’nin üç reklam filminde oynadım, onlar çok başarılı oldu. Bir sürü kişi beni gerçekten hamile zannetti. Yolda durdurup “Ne kadar çabuk zayıfladın” diyorlardı. Bu durum işlerimi de etkiledi. Hatta Çağan Irmak bana “Çalıkuşu” için teklif getirmeden önce sormuş, “Begüm doğurdu mu?” diye.
 
* Projeden bahseder misin biraz? Nerede çekiliyor dizi?
- Erenköy’deki bir köşkte... Ekipte Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Deniz Celiloğlu, Mehmet Özgür ve Ebru Helvacıoğlu da var. Ben hep çok dua etmiştim, bir dizi projesi olacaksa beni heyecanlandıracak, gerçekten içinde olmak isteyeceğim bir proje olsun diye. Eve gidip senaryoyu okuduğumda “Ne kadar güzel bir sahne, yarın çekim olsa da gitsem” diyebilmek istiyordum. Tıpkı bunun gibi... Çok iyi anlaşabilen bir ekip olsun diye de dua ettim, çünkü günün yaklaşık 12 saatini onlarla geçiriyorsun. Neyse ki çok iyi anlaştık ve kimse yabancılık çekmedi.
 
BURAK, PARTNERİNİ RAHATLATAN BİR OYUNCU
* Çalıkuşu’nun hikâyesini hatırlatır mısın?
- Dizi, Feride’nin doğumundan itibaren tüm hayatını konu alıyor. Başkarakter, Feride’nin kuzeni Kamran. Birbirlerine olan aşkları ön planda. Benim canlandırdığım Neriman ise Kamran’la yasak aşk yaşayan dul bir kadın.
 
* Nasıl bir kadın Neriman?
- Neriman, Kamran’ın annesinin yakın arkadaşı. Kamran’la aşk yaşıyor ama bunu kimse bilmiyor. Son dönemde “Dizinin kötü kadını belli oldu: Begüm Kütük” diye haberler çıktı ama aslında o yanlış bir ifade, çünkü Neriman kötü bir kadın değil. Neriman, âşık bir kadın ve aşkta her yol mübahtır. Neriman, kötülük yapan bir kadın da değil ama dönemin şartları ve sosyal değerleri düşünüldüğünde, Neriman kötü bir kadın gibi algılanabilir. Bu seyircinin takdirine kalmış bir şey.
 
* Bu arada Kamran’ı Burak Özçivit canlandırıyor, bir sürü kadın senin yerinde olmak isteyecektir...
- Annem de dâhil her kime “Burak Özçivit” dediysem hepsinin gözü açıldı! Beni görme bahanesiyle sete gelip onu görmek isteyenler var. Bu teklifleri sette Burak’a da anlattım. Ben yeni tanıştım, çok tatlı ve çok iyi anlaştığım biri. İşini ciddiye alıyor, çok profesyonel. Bizim sahnelerimiz çok yakın ve benim için zor olabilecek sahnelerken, ilk set gününden itibaren çok keyifli çalışma imkânımız oldu, çünkü kendisi partnerini rahatlatan bir oyuncu.
 
BABAM "BU İŞLERİ BIRAK EŞİNE VAKİT AYIR" DİYOR
Annem babam dünyanın en tatlı insanları. Ben biraz babama benziyorum, o da Başak burcu ve gelenekçi bir tiptir. Konuşuyoruz onunla. “Neriman nasıl bir karakter?” diyor, Fısıldayarak “Adamın sevgilisi baba” diyorum. “Hımmm... Tamam, peki, anladım. Var mı öyle bir sahne?” diye soruyor, “Olabilir, bu benim mesleğim” diyorum. İstanbul’a gelince bakıyor çok dinamik bir hayat var. Erdil toplantıya gidiyor, ben işe gidiyorum. “Kızım siz beraber kahvaltı etmiyorsunuz, öğle yemeği yemiyorsunuz, yeri geliyor akşam yemeğini bile ayrı yiyorsunuz. Bu böyle olmaz ki!” diyor. “Baba işimiz var gücümüz var, biz iyiyiz böyle” diye açıklıyorum, anlamıyor... “Sen bence artık bu işleri bırak” diyor bana; “Eşine vakit ayır.” Ben de “Baba, o bana zaman ayırsın” diyorum.