X
X

42.Bölüm

Kerim, küçücük bir çocukken kendisini terk eden babasıyla, yıllar sonra hapishanede karşı karşıya gelir. Bu karşılaşma, aradan geçen uzun yılların Kerim’in öfkesinden ve nefretinden hiçbir şey eksiltmediğini ortaya çıkarır. Kerim, babasına karşı tüm kapılarını, annesine dair hatırladığı son görüntüyle birlikte sonsuza kadar kapamıştır. Oğlunun tepkisi karşısında yıkılan Fahrettin ise, Kerim’e ulaşabilmek için tüm şanslarını zorlamadan, pes etmeye niyetli değildir. Baba - oğul arasındaki mesafeleri azaltabilecek tek ihtimalse Ebe Nine’den geçmektedir. Fahrettin, Ebe Nine’ye ulaştığında, kimsenin bilmediği gerçeklerle yüzleşme zamanı da gelir. Asu’nun itirafını bir an önce resmileştirmek isteyen Kadir, hemen harekete geçer. Fatmagül her an yeni bir aksiliğin doğmasından korkarken, Mustafa, Vural’ın öldüğü geceyle ilgili Asu’nun dikkatini üstüne çektiğinin farkındadır. Mustafa kendisine yönelen şüpheleri dağıtmak için elindeki tek kozu oynar. Hem Asu, hem de Mustafa geri dönüşü olmayan bir yola girmek üzeredirler. Her şeye rağmen Mustafa, Fatmagül’ün gözünde yeniden kıymetli bir hale gelmek için bütün fırsatları kullanır.
Öte yandan Fatmagül ve ailesini yakından takip etmeyi ihmal etmeyen Yaşaranlar, Asu’nun Fatmagül’lerle işbirliğini öğrendiklerinde büyük bir panik yaşarlar. Yaşaranlar’da ikinci şok dalgasını da, Mustafa’nın Vural’ın ölümüyle ilgili iddiaları yaratır. Yaşaranlar yaklaşan tehlikeden sıyrılmanın yollarını ararken, Leman ve Şemsi’nin olaylara dahil olmasıyla işler tamamen çığrından çıkar.
Fatmagül ve Kerim yaşadıkları zor günlere birbirlerinden aldıkları mektuplarla dayanmaya çalışırken, birbirlerine hiç olmadıkları kadar da yakınlaşırlar. Son gelişmelerle birlikte, artık kavuşmak için geri sayım da başlayacaktır.

BÖLÜMLER