X
X

5.bölüm

06.07.2010 Tuesday 17:19 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Aslan ve Kemal, azılı bir çetenin peşinde

Aslan ve Kemal, azılı bir çetenin peşinde

Aslan ve Kemal bu kez de, genç kızları dolandıran azılı bir çetenin peşine düşüyor.
Aslan ve Kemal’in hedefinde bu kez, genç kızları dolandıran azılı bir çete vardır. Çete üyeleri, bir genç kızı vurup çöplüğe atmışlardır. Polisin, çeteyle ilgili olarak elindeki tek delil ise, çetenin komaya soktuğu kızın kendine geldiğinde söyleyecekleridir. Ancak çete başladığı işi yarım bırakma niyetinde değildir. Zaman ekibin aleyhine işlemekte, her geçen saat işler biraz daha sapa sarmaktadır. Sonunda çetenin yeni kurbanının, Aslan’la bağlantılı biri olduğu anlaşılır. Aslan için mesele artık kişiseldir. Kemal’le birlikte suçluların yakasından ayrılmazlar ama vakit de daralmaktadır. Kızın öldürülmesi ise an meselesidir.
Alev’in de kızkardeşi Pınar’la başı derttedir. Pınar onu dinlememekte, geç saatlerde eve dönmekte ve pahalı hediyeler kabul etmektedir. Yalnız bu kez hırçın değil, aksine mutludur. Zira aşık olmuştur. Ama Alev’in içinde kötü bir his vardır ve bu işin peşini bırakmaya niyetli değildir. Kardeşinin başının dertte olduğunu hisseden Alev, Aslan’dan yardım ister.
Bütün bunlar olurken Kemal’lerin evinde ise bambaşka bir telaş yaşanmaktadır. Lale hayatında ilk defa sahneye çıkıp şarkı söyleyecektir. Fakat sahne korkusu yaşamaktadır. Evdekiler ne yapsalar onu sakinleştiremezler. Lale, babasının yanında olmasına ihtiyaç duyar.