X
X

Sevgilimin yanında enseme patlatmayın

24.03.2010 Wednesday 08:51 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

'Abaküs' Zekai en çok bundan yakınıyor...

Herkes onu “Geniş Aile” dizisinin Zekai’si, nam-ı diğer Abaküs’ü olarak tanıdı. Gerçek hayatında da dizideki gibi lise öğrencisi, hem de 20 yaşında olmasına rağmen... Bora Akkaş, bu rötarın nedenini sorumsuzluğuna bağlıyor: “Başlarda okulla oyunculuğu bir arada götüremedim. Biraz sorumsuz bir çocuktum. Lise çağı bu yüzden uzadı. Aklım başımda olsaydı, sınıf tekrarı yapmazdım.”


'ABAKÜS 'ZEKAİ SEVGİLİSİYLE BÖYLE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ...“Geniş Aile” dizisiyle tanındın, ama bildiğim kadarıyla öncesi de var...     

- Evet, “Avrupa Yakası”, “Yağmur Zamanı”, “Cesaretin Var mı Aşka” gibi birçok dizide rol aldım. Ayrıca sinema filmleri de var. “Küçük Kıyamet”, “Adab-ı Muaşeret” bunlardan sadece ikisi.
   
Tiyatroyu unutmamak gerek... 
    
- Doğru, altı yıllık tiyatro geçmişim var. şehir Tiyatroları’nda altı oyunda rol aldım. 
 
“Geniş Aile” kadrosuna nasıl dahil oldun?     

- Yönetmenimiz Ömer Uğur ile daha önce “Cesaretin Var mı Aşka” dizisinde birlikte çalışmıştık. Bir gün bu projeden söz etti, Zekai karakterinin bana çok uygun olduğunu söyledi. Senaryoyu okurken çok güldüm ve teklifi hemen kabul ettim.
 
Sen de Zekai gibi lise öğrencisisin, değil mi?    

- Evet, lise son öğrencisiyim. Önümüzdeki ay üniversite sınavına gireceğim. Aslında başlarda okulla oyunculuğu bir arada götüremedim. Biraz sorumsuz bir çocuktum. Lise çağı bu yüzden uzadı. 20 yaşına geliyorum ama maalesef hâlâ lise okumaktayım. Aklım başımda olsaydı, tekrar geçmişe gitseydik, sınıf tekrarı yapmazdım. Ama artık durumu toparladım. Her gün soru çözmeye çalışıyorum. Niyetim, barajı geçtikten sonra özel yetenek sınavıyla konservatuvara girmek.

ARTIK RAP YAPMIYORUM

Öğrencilik ve oyunculuğun yanı sıra müzik de var. Biraz da o çalışmalardan bahseder misin?

- Küçük yaşlarda gitar çalmaya başladım. Bir grubumuz vardı, orada bas gitar çalıyordum. Müzik benim için hobiydi. Müzisyen bir kimliğim yok fakat müziksever bir insanım. Her tür müziği dinler, onları gitarımla çalmaya çalışırım. Rap müzik bir süre ilgimi çekmişti. Kısa süre önce 2-3 tane de şarkı yaptım. Dizi popüler olunca şarkılarım internette epey ilgi gördü. Ama bence Zekai rolü ilgi çektiği için insanlar merak ediyor ve beni dinliyor. ışi profesyonelliğe taşımak, albüm yapmak gibi bir fikir yok kafamda... Zaten rap benim müzik zevkime de uymuyor, artık rap yapmıyorum.

O halde rap’ten rock’a geçelim.. Grubun neden dağıldı?

- Dağılmadı ki, diğerleri kendi başlarına kaldıkları yerden devam ediyor. Ben son zamanlarda gruba zaman ayıramıyordum, aynı anda okulu, işi ve grubu yürütemiyordum, o yüzden bıraktım.

10 YAŞINDA ALTIN  PORTAKAL KAZANDIM

Altın Portakal almışsın. Kaç sene önce hangi dalda kazanmıştın bu ödülü?

- 2001 yılında... 10 yaşındayken yani. Sinema kategorisinde “Umut Veren Genç Oyuncu” dalında kazanmıştım ödülü.

O yaşta böyle önemli alınca nele hissettin, durumun farkında mıydın?

- Beklemediğim bir şeydi. Bir filmde oynamış ve festival için oraya gitmiştim. Festivale katılan diğer filmleri izlemiştim. Ödül almak hiç aklımda yoktu...

KIZ ARKADAŞIMIN YANINDA ENSEME VURMAYIN!

Herkes seni Zekai olarak biliyor. Yolda nasıl tepkiler alıyorsun?

- Genelde sevgi dolular bana karşı. Onların mahallesinden bir çocukmuşum gibi davranıyorlar. Ama rahatsız olduğum durumlar da yaşıyorum. Kız arkadaşımın yanında biri gelip “Vay Zekai kardeşim naber?” diye enseme patlatabiliyor mesela...

Kız arkadaş demişken... Birkaç hafta önce kız arkadaşınla objektiflere yakalandın. Bu durum sizi rahatsız etti mi?

- Ben onu yakalanmak olarak yorumlamıyorum. Kız arkadaşımın okulu Maslak’ta. Benim setim Emirgan’da. ıkimizin ortak noktası İstinyePark. Genelde boş vakitlerimizde orada buluşuyoruz. Muhabirler de işlerini yapıp çekiyorlar. Bu durumdan rahatsızlık duymadım.
 Hürriyet

GENİŞ AİLE'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!