X
X

"Güneşi Beklerken" yakında Kanal D’de başlıyor!

07.06.2013 Cuma 19:17 (Güncellendi: 10.12.2020 - 18:10)

Kanal D’nin yaz ekranı bomba gibi bir gençlik dizisiyle daha da güçleniyor!

Kanal D, yaz ekranı "Güneşi Beklerken" adlı gençlik dizisiyle daha güçlendiriyor. "Güneşi Beklerken" de tıpkı, "Güzel Çirkin" dizisi ve "Kapış Kapış" adlı yarışma programı gibi yakında Kanal D ekranındaki yerini alacak.
 

 
Kanal D’nin yeni gençlik dizisi "Güneşi Beklerken"de başrolleri; Emre Kınay, Hande Doğandemir, Kerem Bursin, İsmail Ege Şaşmaz, Yağmur Tanrısevsin, Ebru Aykaç, Gökçe Yanardağ, Simay Küçük Tuna, Hasan Şahintürk, Ece Dizdar, Deniz Türker, Merve Hazer ve Hale Akınlı paylaşıyor.
 
Usta oyuncu Emre Kınay’ın iyi bir okulda beden eğitimi öğretmeni "Cihan.jpg" karakterini canlandırdığı dizide, mütevazı yaşamlarını bırakıp İstanbul’a gelmek zorunda kalan bir anne- kızın, yeni hayatlarında başlarına gelenler konu ediliyor.
 
Çekimlerine Kanlıca’da başlanan dizide, saklanan sırlar, karşılıksız aşklar, hain tuzaklar, hayal kırıklıkları ve beklenmedik yakınlaşmalar öne çıkıyor.
 
Güçlü senaryosu ve genç kadrosu ile ekrana farklı ve taptaze bir soluk getirecek dizinin yapımını D Productions, yapımcılığını Ayşe E. Durmaz’ın üstlenirken, yönetmenliğini Altan Dönmez’in yapıyor, senaryosunu ise Gökhan Horzum, Ayşin Akbulut, Deniz Dargı ve Cüneyt Bolak kaleme alıyor.
 
Yediden yetmişe herkeste tiryakilik yaratacak dizinin konusu ise şöyle;
Demet (Ebru Aykaç) ve Zeynep (Hande Doğandemir), Bursa’nın Gölyazı ilçesinde mütevazı bir hayat süren anne-kızdır. Demet’in terzi dükkanında işler umduğu gibi gitmez ve elinde avucunda ne varsa kaybeder. Bu sırada İstanbul’dan Demet’e bir dost eli uzanır. Bu çocukluk arkadaşı Jale’dir (Deniz Türker). Jale, İstanbul’un en prestijli kolejlerinden Sayer Koleji'nin müdürüdür. Hem Zeynep’in iyi bir eğitim alması hem de yeni bir başlangıç yapmak için anne-kız, Zeynep’in tüm itirazlarına rağmen tası tarağı toplayıp İstanbul’a taşınırlar. Aslında Jale’nin onlar için başka planları vardır. Hem Demet’in hem de Zeynep’in hayatını kökünden değiştirecek bir sırrı saklamaktadır Jale...
 
Jale, geçmişte yaptığı hatayı telafi etmek için İstanbul’a getirdiği Zeynep ve Demet’in hayatında yeni ama zorlu bir sayfa açmıştır. Gençler tarafında dörtlü bir aşk ekseninde ilerleyen hikayede, büyükler tarafında ise geçmişin sırları zamanla gün yüzüne çıkacak ve herkesin hayatını altüst edecektir.
 
Dizinin yapım ve oyuncu kadrosu da şöyle;
Yapım :
D Productions
Yapımcı :Ayşe E. Durmaz
Yönetmen :Altan Dönmez
Senaryo : Gökhan Horzum, Ayşin Akbulut, Deniz Dargı, Cüneyt Bolak
Müzik Süpervizor:
Demir Demirkan
Müzik: Ozan Yılmaz
Oyuncular : Emre Kınay (Cihan), Hande Doğandemir (Zeynep), Kerem Bursin (Kerem), İsmail Ege Şaşmaz (Barış),Yağmur Tanrısevsin (Melis) , Ebru Aykaç (Demet), Gökçe Yanardağ (Tülin), Simay Küçük Tuna (Sevim), Hasan Şahintürk (Ahmet), Ece Dizdar (Melda), Deniz Türker (Jale), Gökhan Atalay (Tayfun), Merve Hazer (Yağmur) ve Hale Akınlı (Anneanne)