X
X

''Çapkın görünüyorum ama kesinlikle değilim!''

(Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Kanal D'nin sevilen dizisi Güneşin Kızları oyuncularından Berk Atan, Hürriyet gazetesinden Hakan Gence'nin sorularını yanıtladı. İşte o çok özel röportaj!

Kanal D'nin sevilen dizisi Güneşin Kızları oyuncularından Berk Atan, Hürriyet gazetesinden Hakan Gence'nin sorularını yanıtladı. İşte o çok özel röportaj!<br> <b>Ekrana çıktığınız an sosyal medyada yorumlar başlıyor. ‘Allah Berk Atan’ı sırf biz kadınların gözü doysun diye yarattı’ tweet’i haber bile oldu... Bu egonuzu nasıl etkiliyor?</b><br> Hoşuma gidiyor ama karakterimi değiştirmiyor.

<b>Peki hayatı?</b><br> Bu bir meslek, hayatımda değişen tek şey tanımadığım insanların artık beni tanıyor olması. ‘Güneşin Kızları’ benim için dönüm noktası oldu. Sokakta arkamdan “Sevgilini sen öldürmedin” diye bağırıyor, fotoğraf çektiriyorlar. Ama birinin bana “Ne güzel gülüyorsun” demesi yerine “Ne güzel oynuyorsun” demesi beni daha mutlu ediyor. “Yakışıklısın. Güzelsin” gibi sözler çok utandırıyor.

<b>Peki tek eşlilik mi özgür hayat mı?</b><br> Kesinlikle tek eşlilik. İlişkilerim hep uzun soluklu oldu. Benim için ilişkilerde önemli olan samimiyet ve karşımdakinin zeki olması.

<b>‘Best Model’ olmuş, yüksek reytingli dizide oynayan bir adam için hiç inandırıcı bir cevap değil... </b><br> Dışarıya çapkınmış gibi bir elektrik veriyor olabilirim ama değilim. İzmir’de amcam, dedem, teyzem ve kuzenlerimin yaşadığı bir binada büyüdüm. Bu da beni ev hayatını seven biri yaptı. Babam eski profesyonel futbolcu Metin Atan. Annemin kuaför salonu vardı. Evdeki sohbetlerimizin yüzde 80’i de futbol üzerineydi. Hatta ben de küçük yaşta Altay’ın altyapısında kalecilik yaptım.

<b>Neden sahada kalmayıp podyuma çıktınız?</b><br> Spor yaptığım için fiziğim düzgündü. Çevremde modellik yapan arkadaşlarım “Sen de yapabilirsin. Seni de bir ajansla tanıştıralım” dediler. Ben de hobi olarak modellik işine başladım. 2011 ‘Best Model’de ‘İstikbal Vaat Eden’ ödülünü aldım. Bu ödül beni daha da kamçıladı ve 2012’de yeniden yarışmaya girerek bu sefer birincilik kazandım.

<b>Neden kamera önünü seçtiniz?</b><br> Türkiye’de erkek modellik diye bir kavram yok. Ben de yarışmadan sonra oyunculuğa yöneldim. Şimdi de Beykent Üniversitesi’nde oyunculuk okuyorum.

<b>Güzellik oyunculuk için yeterli mi? </b><br> Oyunculukta görselliğin etkisi var ama önemli olan çok çalışıp kendini geliştirmek.

<b>Canlandırdığınız Savaş karakteri size benziyor mu?</b><br> Ben eğlenceli biriyim. Savaş soğuk ve donuk biri. Zengin ve güçlü bir ailenin içinde yaşıyor. Ama kendini onların dışına itmiş. Kimse bana bulaşmasın diye düşünüyor. Oyuncu koçum Burak Sarımola ile karakter üzerinde uzun süre çalışarak yarattık.

<b>Burak Özçivit, Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzalıoğlu... Hepsi Best Model’den çıktı. Bu isimler arasında yeriniz olur mu?</b><br> Kendime bir isim belirleyerek ona göre hedefler koyup çalışmadım. Basamakları gerçekten uğraşarak çıkmaya çabalıyorum. Gerisi hayatın ne getirdiğine kalmış.

<b>Artık dizilerde erkekleri sık sık üstsüz görüyoruz. İyi erkek fiziği reyting getiriyor mu?</b><br> Reytinge etkisini bilemem ama insanlar hoşuna giden bir şey görürse bunu pozitif anlamda değerlendiriyor. Aslında Hollywood’da bu uzun süredir var ama Türkiye’ye daha yeni geldi.

<b>Bu vücut için nasıl çalışıyorsunuz?</b><br> Haftada üç gün spora gidiyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Ama katı diyetler yapmıyorum.

<b>Kaslarınıza takıntılı mısınız?</b><br> Hayır. Sporu seviyorum ama bu benim için asla bir takıntı değil.

<b>Rol için 50 kilo almanız gerekse...</b><br> Seve seve. Zaten oyunculuğun güzel yanı bambaşka bir insan olmak.

<b>Kendini üç kelimeyle anlat?</b><br> Pozitif, sıcak ve samimi.

<b>Neye tahammül edemezsin?</b><br> Yalan ve haksızlık.

<b>Hayatta neyle derdin var?</b><br> Çok da bir derdim yok. Sağlığın yerindeyse her şey olur.

<b>Karşı koyamadığın şey?</b><br> Köpeğim Ares.

Güneş ile Haluk, İzmir'de tanışmışlardır