X
X

Hem öyküsüyle hem sesiyle büyüledi

13.04.2018 Cuma 11:28 (Güncellendi: 13.04.2018 - 11:40)

Karsu Dönmez, önceki gün Bu Kızın Öyküsü belgesel serisinin izleme gecesine katıldı. Kendi ilham verici öyküsünü bir kez de davetlilerle birlikte izleyen Dönmez, gösterim sonrasında davetlilere bir de mini konser verdi.

Elidor'un sponsorluğuyla hayata geçirilen Bu Kızın Öyküsü biyografik belgesel serisinin 4. bölümünün izlemesi önceki gün davetlilerin katılmıyla Soho House İstanbul'da yapıldı. İzlemeye, çok sayıda davetlinin yanı sıra, ilham verici hayat hikayeleriyle belgesel serisine konu olan Tuğçe Akgün ve Karsu Dönmez de katıldı. Hollanda'da doğup büyüyen ve özellikle mültecilerin entegrasyonu konusunda sembol olarak gösterilen birkaç isimden biri olan Karsu'nun hikayesi izleyicilerden tam not aldı.

Çocuk psikoloğu olmak isterken, Amsterdam'da babasının işlettiği restoranda garsonluk yapmaya başlayan ve restorandaki piyanonun başına oturmasıyla hayatı değişen Karsu, özellikle Avrupa'da ve Türkiye'de oldukça iyi tanınan bir caz sanatçısı olma yolunda ilerliyor.

Mültecilerin Avrupa'ya entegrasyonu konusunda arkadaşlarıyla birlikte yaptığı çalışmalarda, en özel ilgiyi çocuklara ve özellikle kız çocuklarına gösteriyor. Onların iyi eğitim almaları, Avrupa'da konuşulan yabancı dilleri öğrenmeleri ve gelecekte de ekonomik özgürlüklerini kazanmalarının önemini her fırsatta vurgulayan Karsu, Bu Kızın Öyküsü bölüm izlemesi sonrasında davetlilere mini bir konser verdi.