X
X

Hizmetçiler 1. Bölüm Özeti

05.03.2020 Perşembe 16:22 (Güncellendi: 15.05.2020 - 11:31)

Küçük bir kasabada kendi halinde yaşayan Ela’nın hayatı İstanbul’un ünlü ailelerinden Atahanlıların torunlarının kaçırılmasıyla bir günde değişir. Hizmetçiler ilk bölümüyle cumartesi saat 20.00'da Kanal D'de!

Küçük bir kasabada kendi halinde yaşayan Ela’nın hayatı İstanbul’un ünlü ailelerinden Atahanlıların torunlarının kaçırılmasıyla bir günde tümden değişir. Onu lüks bir sitenin kapısına getiren gerçeğin peşinden sürüklenirken hayat ona bu kez bambaşka bir oyun oynar.

Adına Cennet Konakları denen bu lüks sitede artık bir hizmetçidir. Birbirinden farklı zengin  hayatları tanıdıkça herkesin gerçek yüzlerini de görmeye başlar. Üstelik tıpkı zenginler gibi onların evlerinde çalışan hizmetçilerin de sırları vardır.

Saklanan sırların ucu Atahanlıların kayıp hizmetçisine dayandığında Ela burada yaşayan hiç kimsenin masum olmadığını anlar. Hacer, Atiye ve Çiçek de yaşananların birer parçasıdır.  Çünkü bu sitede hizmetçiler sadece evleri değil, patronlarının sakladığı “kirli” çamaşırları da temizlemektedir. İşin aslı Cennet Konakları’nda hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

-----

Hizmetciler Episode 1 Summary

Ela is a girl who lives a simple life in a small town. Her life dramatically changes in one day when the grandson of the Atahans, one of the well-known families in Istanbul, is kidnapped. Hizmetciler premieres on Saturday at 8 pm on Kanal D!

Ela is a girl who lives a simple life in a small town. Her life dramatically changes in one day when the grandson of the Atahans, one of the well-known families in Istanbul, is kidnapped. Life offers a whole new game for her this time as it drags her after the truth that brings her to the door of a luxury gated community.

She is now a maid in a gated community named “The Paradise Mansions”. As she gets to know the lives of the wealthy residents, she starts to see everyone’s true colors. Moreover, just like the rich ones, maids also have secrets in these houses.

When the secrets have a connection with the Atahans’ lost maid, Ela sees that no one in the house is innocent. Hacer, Atiye and Cicek are also part of what has happened. In this site, maids not only clean the houses but also clean up “the skeletons in the closets” of their bosses. In fact, nothing is what it seems in The Paradise Mansions.

Hizmetçiler Fragmanları / Hizmetciler Teasers:

Hizmetçiler ilk bölümüyle cumartesi 20.00'da Kanal D'de!

Component Name: AutoContentCreater - Error:503 Backend fetch failed

Error 503 Backend fetch failed

Backend fetch failed

Guru Meditation:

XID: 912615334


Varnish cache server