X
X

Beren Saat'in ilk kurbanı Engin Hepileri oldu!

25.12.2012 Salı 10:00 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Aldığı dövüş dersleriyle hünerlerini sergiledi.

Kanal D’nin başrollerini Beren Saat, Nejat İşler, Mert Fırat, Engin Hepileri, Zafer Algöz ve Arzu Gamze Kılınç’ın paylaştıkları, Ocak ayında ekrana gelecek olan ve merakla beklenen yeni dizisi “İntikam”da, Yağmur Özden karakterini canlandıran ve dizideki aksiyon sahneleri için bir süredir dövüş dersleri alan Beren Saat’in ilk kurbanı, dizide Hakan Eren karakterini canlandıran Engin Hepileri oldu. Dövüş koreografı Genco Ülgen’den özel dövüş dersleri alan Beren Saat, hünerlerini çekimlerde sahnelemeye başladı. Yağmur Özden’in ilk kurbanı da, evine habersizce giren Hakan Eren (Engin Hepileri) oldu. Dövüş derslerinde öğrendiklerini, Hepileri’nin üzerinde sergileyen Saat, onu elinde bıçakla kolayca köşeye sıkıştırdı.
 

 
Hollywood’un dövüş sahneleriyle akıllara kazınan” Bourne Indentity”, “Wanted” gibi filmlerinde de uygulanan teknikle çalıştırılan Beren Saat,  bir ayda yaklaşık 12 özel ders aldı. Karate, kung fu, aikido ve tekvando gibi çeşitli dövüş sanatlarının temel hareketlerinden yola çıkılarak oluşturulan bu teknik dövüş koreografisi olarak adlandırılıyor. Ve sadece dizi ve film çekimlerinde kullanılıyor.
 
Uzun zamandır yoga ve pilates dersleri de alan Beren Saat, dövüş sahnelerindeki kıvrak hareketleri ile set ekibinden de tam not aldı. Aksiyon sahnelerde hiç zorlanmadığı gözlemlenen Beren Saat, dövüş dersleri almaya da devam ediyor.