X
X

İrfan Şahin'e MIPTV Onur Madalyası!

16.03.2015 Pazartesi 10:03 (Güncellendi: 07.09.2016 - 09:50)

Doğan Holding CEO'su İrfan Şahin "MIPTV Onur Madalyası"nı Cannes'de yapılacak törende alacak!

Doğan Holding CEO'su İrfan Şahin "MIPTV Onur Madalyası"nı Cannes'de yapılacak törende alacak!

Paris, 13 Mart 2015 – Dünyanın önde gelen uluslararası TV içerik fuarı MIPTV’nin organizatörü Reed MIDEM, “MIPTV Onur Madalyası”nın, 15 Nisan 2015’te Cannes’da düzenlecek törenle Doğan TV Holding AŞ CEO’su İrfan Şahin’e sunulacağını açıkladı.

MIPTV’nin 50’nci yılı vesilesiyle, 2013’te oluşturulan “Onur Madalyası”, yetenek, liderlik ve tutkularıyla televizyon dünyasına ve uluslararası TV camiasına dikkate değer katkılar yapan üst düzey yöneticilere veriliyor. Bu yıl ilk kez bir Türk TV yöneticisi “MIPTV Onur Madalyası”nı alacak.

MIPTV, bu yıl 13-16 Nisan 2015’te Cannes’de düzenlenecek; fuara, 100’de fazla ülkeden 11.000’nin üzerinde katılımcı gelecek.

Bu yıl, 15 Nisan’da Cannes’da, Carlton Hotel’de düzenlecek MIPTV Galası’nda, İrfan Şahin’in yanısıra, uluslararası TV dünyasının üç seçkin lideri daha Onur Madalyası’nı Reed MIDEM CEO’su Paul Zilk’in elinden alacaklar: Her türden içerik yaratarak bütün dünyada çok çeşitli platformlarda dağıtımını sağlamak üzere yapımcı, yaratıcı, reklamcı ve dağıtımcıları biraraya getiren ilk entegre multimedia yapım şirketi olan Electus’un Başkan ve CEO’su Ben Silverman; 22 ülkede yılda 10,000 saatten fazla program üreten, dünyanın en büyük yapım ve dağıtım şirketlerinden Fremantle Media’nın CEO’su Cecile Frot-Coutaz; ve, Latin Amerika’nın medya devi Globo Grup’un Uluslararası Faaliyetler Başkanı Ricardo Scalamandre.

Reed MIDEM Televizyon Bölümü Direktörü Lavrine Garaude, “her biri kişisel olarak uluslararası içerik sektörüne büyük katkılarda bulunmuş, vizyonları ve liderlikleri ile alanlarının standartlarını belirlemekte öncülük etmiş, sektörün bu dört ismine ödüllerini takdim etmek bizim için büyük bir onurdur” dedi.

Ayrıca  Garaude, İrfan Şahin’in, “bütün dünyada seyircilerin tutkuyla izlediği Türk dizi ve programlarının en iyilerinin yaratılmasında, yapımında ve dünyaya satımında öncü olduğunu”  belirterek , MIPTV Onur Madalyası’yla, İrfan Şahin’in Türkiye’yi, uluslararası pazarda çok önemli bir içerik sağlayıcısı olarak konumlandırmak konusundaki karar verici rolünü, öngörü ve birikimini bir kez daha vurgulamış olmaktan mutluyuz,” dedi.

15 Nisan’da Cannes’da alacağı Onur Madalyası ile ilgili Doğan TV CEO’su İrfan Şahin’in yorumları ise aşağıda yer almaktadır:

“Bu denli prestijli bir ödüle layık görülmenin gurur ve heyecanını bir arada yaşıyorum. Bu madalyayı, ortaya koydukları yaratıcılık, yetenek, vizyon, emek ve enerjileriyle bizi Dogan TV ailesi yapan tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Hem yayıncı hem içerik üreticisi olarak Dogan TV’nin başarılarının uluslararası düzeyde dikkat çekecek noktaya geldiğinin de göstergesi bu ödül için MIPTV’ye tüm içtenliğimizle teşekkür ederiz.”

MIPTV nedir?

MIPTV, dünyanın en büyük TV ve dijital içerik fuarı. Her Nisan ayında, TV ve dijital eğlence sektörü dünyasının dört bir köşesinden yöneticiler ve yaratıcılar, Fransa’nın Cannes kentinde biraraya geliyorlar. Bu buluşmada, üst düzey konuşma ve konferanslar izleniyor, ortaklıklar kuruluyor, dağıtım anlaşmaları yapılıyor ve dostluk ağları kuruluyor. MIPTV aynı zamanda, ön-yapım anlaşmaları, içerik alımları ve program satışlarının da en önemli adreslerinden biri. Küresel dijital içerik pazarı, MIP Digital Fronts ise yeni online video dünyası ile TV endüstrisini biraraya getiriyor ve yeni dijital içerik dönemine güç katıyor. MIP Digital Fronts ile MIPTV eğlence dünyasının geleceğini biçimlendiriyor.