X
X

Kanal D'den "Engelsiz" Projesi

30.04.2013 Salı 15:00 (Güncellendi: 07.09.2016 - 09:50)

Kanal D, işitme ve görme engelliler için başlattığı “engelsiz dizi” projesini daha da ilerilere taşıdı!

Kanal D, televizyon yayıncılığında bir ilke imza atmış ve işitme ve görme engelliler için, yazılı ve sesli betimlemeli dizi yayını yapan ilk televizyon kanalı olmuştu. Kanal D, işitme ve görme engelliler için geçtiğimiz yıl başlattığı bu projesini, şimdi daha da ilerilere taşıdı. İşitme ve görme engelli izleyiciler artık, Kanal D’nin sevilen birçok dizisini Kanal D’nin internet sitesinden ve http://engelsiz.kanald.com.tr adresinden, Kanal D’deki yayınından iki gün sonra izleyebilecekler.
 
Kanal D’nin, işitme ve görme engellilerin daha rahat dizi takip edebilmelerine imkan sağlamak için, geçtiğimiz yıl “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizisiyle, Türkiye’de ilk olarak başlattığı ve halen, Kanal D’nin internet sitesinde sürdürmeye devam ettiği, alt yazılı , işaret dili tercümesi yapılmış ve sesli betimlemeli dizi yayınları listesine; “Arka Sokaklar”, “İntikam”, “Merhamet”, “Galip Derviş”, “Yalan Dünya”, “Veda” ve “Sultan” da eklendi.
 
Kanal D’nin, Sesli Betimleme Derneği ile işbirliği yaptığı bu projede,işitme engelliler dizideki diyalogları alt yazıdan ve işaret dili tercümeli görüntüden takip edebiliyor, görme engelliler ise, ayrıntılı sesli betimlemelerle sahnelerin tüm detaylarına vakıf olabiliyorlar.
 
Kanal D’nin milyonların severek izledikleri ; “Arka Sokaklar”, “İntikam”, “Merhamet”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Galip Derviş”, “Yalan Dünya”, dizilerinin, alt yazılı, işaret dili tercümeli ve sesli betimlemeli bölümleri de artık, dizinin Kanal D’de yayınlanan bölümünden iki gün sonra yayınlanacak.   “Veda” ve “Sultan” dizilerinin tüm bölümleri ise, alt yazılı ve sesli betimlemeli olarak hali hazırda izlenebilinir.
 
İşitme ve görme engelli izleyiciler uygulamaya, Kanal D’nin internet sitesinden ve  http://engelsiz.kanald.com.tr adresinden ulaşabilirler.
 
Kanal D, ekrana gelecek yeni dizilerin de de bu uygulamaya devam edecek.
 
Aramızda Engel Yok Öyle Bir Geçer Zaman Ki Cemile (Ayça Bingöl) tanıtımı İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
 
Aramızda Engel Yok İntikam Yağmur (Beren Saat) tanıtımı İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
 
Aramızda Engel Yok İntikam Emre (Mert Fırat) tanıtımı İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
 
Aramızda Engel Yok genel tanıtımı İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!