X
X

KANAL D’NİN 30. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNE GAZZE İPTALİ!

25.10.2023 Çarşamba 12:51 (Güncellendi: 25.10.2023 - 12:51)

“Türkiye’nin Kanalı” mottosuyla 30 yıldır her yaştan Türk seyircisini ekranlara bağlayan Kanal D’den anlamlı bir karar geldi.

DEMİRÖREN TV GRUP BAŞKANI YANCI: "GAZZE’DE BİR İNSANLIK DRAMI YAŞANIRKEN KUTLAMA YAPAMAZDIK!"

Kanal D, önümüzdeki günlerde yapacağı 30. yıl dönümü etkinliklerini iptal etti.  Demirören TV Grup Başkanı Murat Yancı, böyle bir dönemde kutlama yapmanın doğru olmayacağı noktasında birleştiklerini ifade ederek “Gazze’de bir insanlık dramı yaşanırken kutlama yapamazdık.” dedi.

SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ

Gazze’deki dram, 3. haftasında devam ediyor. Son açıklanan verilere göre Gazze’ye yönelik saldırılar sonucunda 5 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Sağlık sisteminin tamamen çöktüğü şehirde, ölenlerin 2 bin 360’nı çocuklar, bin 292’sini kadınlar oluşturdu. Saldırılarda, yaklaşık 16 bin 500 kişi de yaralandı.

KAYITSIZ KALMADI

“Türkiye’nin Kanalı” sloganıyla yayın hayatına devam eden Kanal D, Gazze’de binlerce masum insanın hayatını kaybetmesine kayıtsız kalmadı. 1993'te yayın hayatına başlayan, ulusal ve uluslararası platformda ilklere ve sayısız başarılara imza atan Kanal D, Gazze’de yaşanan insanlık dramı nedeniyle 30’uncu kuruluş yıl dönümü etkinliklerini iptal etti.

YAYIN AKIŞI YENİDEN DÜZENLENDİ

30 yıllık yayın hayatı boyunca barış, hoşgörü ve anlayışın önemini vurgulayan; toplumun her kesimini kucaklayan yayıncılığıyla adından söz ettiren Kanal D, 19-21 Ekim 2023 tarihleri arasında Türkiye’de ilan edilen yas süresince de yayın akışında düzenleme yaparak dizilerinin yeni bölümlerini ekrana getirmedi. Demirören Medya’nın tüm televizyon kanalları da yas döneminde ekranlarına siyah kurdeleler koydu.

SORUMLULUK GEREĞİ

Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, 30 yıldır ‘Türkiye’nin Kanalı’ kimliğiyle yayın yaptıklarını, yapımlarıyla Türkiye’yi yurt dışında da temsil ettiklerini belirterek: “Üstlendiğimiz bu sorumluluktan hareketle, büyük bir heyecanla beklediğimiz 30’uncu yaş günü kutlamalarımızı iptal etme kararı aldık. Gazze'de bir insanlık dramı yaşanırken kutlama yapamazdık” dedi.