X
X

14. Bölüm

Takma adı Sevtap. Hayat kadını. Beyoğlu’nun arka sokaklarındaki bir otel odasında, ağzı bantlanmış ve boğulmuş olarak bulundu. Bir eli yatağa kelepçelenmiş ve öldürülmeden önce feci şekilde dövülmüştü. Gerçek kimliği hakkında en ufak bir ipucu yoktu. Soruşturma devam ederken bulunan ikinci bir kadın cesedi, işleri daha da karıştırdı. Takma ismi Mimoza olan başka bir hayat kadını da, tıpkı Sevtap gibi feci şekilde dövülmüş ve boğularak öldürülmüştü. Her iki kadının üzerinde de, aynı erkeğe ait DNA tespit edildi. Başkomiser Orhan ve yardımcısı Selim, hayat kadınlarını öldüren bir seri katille mi karşı karşıyalar? Ve en önemlisi, katili yeni bir cinayet daha işlemeden yakalayabilecekler mi?

ÇADIR YÖNTEMİ
Türk televizyonlarında ilk kez “Kanıt”ta
Farklı konsepti ile ekranlara yeni bir soluk getiren Kanal D’nin alternatif polisiye dizisi Kanıt’ta, bu hafta televizyon izleyicilerinin ilk kez karşılaşacakları bir teknik ile cinayetler çözülecek.
Genel Yönetmenliğini/Yapımcılığını Abdullah Oğuz’un, yönetmenliğini Biray Dalkıran’ın yaptığı ve sunuculuğunu adli bilimler uzmanı Prof. Sevil Atasoy’un üstlendiği Kanıt dizisinde yine bir ilke imza atılacak. Polisiye severlerin nefeslerini tutarak izleyeceği bu bölümde, Başkomiser Orhan ve yardımcısı Selim oldukça karmaşık iki cinayetin faillerinin peşine düşecek.
Ancak bu kez cinayet çözülürken bugüne kadar hiç bir polisiye dizide yer almayan çok farklı bir teknik kullanılacak. Ekranda bir dakika bile sürmeyecek sahnenin çekimi için 3 saat titizlikle çalışılırken, otopsi masasındaki genç oyuncu için sağlık ekipleri hazır bekletildi.
Gerçek olaylardan esinlenilerek televizyona uyarlanan Kanıt’ta bu hafta ekrana gelecek cinayetler, dizinin fanatiklerini şaşırtacak. Akıllara durgunluk veren cinayetler ise analitik düşünce yeteneğine sahip iki polis ve bir kriminalistik uzmanı profesörün ilk kez deneyeceği bir teknikle aydınlığa kavuşturulmaya çalışılacak.

BÖLÜMLER