X
X

Katil Joe için geri sayım başladı

30.10.2012 Tuesday 13:41 (Güncellendi: 07.09.2016 - 09:50)

Türkiye haklarını D Productions'ın satın aldığı "Katil Joe", 9 Kasım'da vizyona giriyor.

Başrollerini Matthew McConaughey, Emile Hirsch, Juno Temple, Gina Gershon ve Thomas Haden Church'un paylaştığı, yönetmenliğini William Friedkin'in yaptığı, gerilim - polisiye ve suç türünde olan Katil Joe (Killer Joe), 9 Kasım 2012'de Türkiye'de vizyona giriyor.

 

  
İşte filmin özeti:
Yaşamın bir bedeli var mıdır?
22 yaşındaki, ek iş olarak uyuşturucu satıcısı olan Chris Smith’in (Emile Hirsch: Into the Wild, Milk) karşı karşıya kaldığı bir soru bu. Elinde satmak için bulundurduğu uyuşturucu annesi tarafından çalınınca, en kısa zamanda 6.000 $ bulmak zorunda kalan, aksi takdirde ölecek olan Chris Smith’in hikayesi...
 
Hiç umudu kalmayan Chris, babası Ansel’in (Thomas Haden Church: Sideways, Spiderman 3) yardımını kabul eder ve birlikte plan yaparlar; Chris’in annesi hayat boyu sigortalıdır ve bu parayla borcu kapayabileceklerdir; ancak bunun için annenin ölmesi gerekmektedir. Bu noktada hikayeye dedektif Joe Cooper (Matthew McConaughey: The Lincoln Lawyer, Failure To Lunch, How to Loose a Guy in 10 Days and A Time to Kill) dahil olur. Joe Cooper güneyli bir erkeğin tavrına sahip aynı zamanda da çok çekici olan bir kiralık katildir.
 
Katil Joe, Chris’in annesini öldürecektir ama işiyle ilgili tek bir prensibi vardır; asla işini 25.000 $ nakit para almadan yapmamaktadır. Chris ve babası umutsuzluklarını anında avantaja dönüştürerek, Katil Joe ile bir anlaşma yaparlar. Katil Joe, parası gelinceye kadar Smith’in küçük kız kardeşi Dottie’yi (Juno Temple: Upcoming Dirty Girl, The Dark Knight Rises, The Three Musketeers) rehine olarak tutacaktır. Plan mükemmel ve basit bir şekilde hazırlanmıştır. Joe, Dottie ile zaman geçirmeye başladıktan sonra, delicesine aşık olur ve Dottie’nin de herkesin düşündüğü kadar saf bir güzel olmadığı ortaya çıkar. Sonuç olarak Joe ne pahasına olursa olsun Dottie ile birlikte olmayı kafaya koymuştur ve ilişki önüne geçilemez bir boyuta geldikçe Chris yaptığı anlaşmadan dolayı pişmanlık duymaya başlamıştır. Chris, Joe ile konuşmaya karar verir ve her şeyden vazgeçtiğini söyleyecektir; ancak her şey için çok geçtir.
 
Joe, Chris’in annesini öldürmek üzere harekete geçecekken, Chris tüm bunları durdurmak ister; ancak Chris’in hesaba katmadığı birşey vardır. Kendisi kandırılmıştır. Annesinden sonra sigortadan yararlanabilecek tek kişi annesinin erkek kardeşidir.
 
Joe parasını alıp Dottie ile hayatına devam etmek üzere geldiğinde, ortada para olmadığını anlayacaktır. Bu noktadan sonra Chris’in karşısında sinirli ve sosyopat bir kiralık katil vardır ve Chris bu işin içinden nasıl çıkcağını düşünmeye başlar. Son ise bütün ailenin birlikte olduğu bir yemekte, tek bir kurşunla noktalanacaktır.