X
X

"Kayıp Şehir" artık yeni gününde, yeni saatinde!

27.11.2012 Salı 10:17 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

"Kayıp Şehir" artık Perşembe akşamları, saat 20:00'de ekrana gelecek

Kanal D’nin başrollerini; Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj, İlker Kaleli, Nazan Kesal, Uğur Polat, Cansu Tosun, Elifcan Ongurlar, Tugay Mercan, Taner Ölmez, Şebnem Hassanisoughi, İhsan Berk Aydın ve Ahmet Mekin’in paylaştıkları, milyonların kalbine işleyen sevilen dizisi “Kayıp Şehir”, 29 Kasım’dan itibaren artık, yeni yayın günü olan Perşembe günleri ve saat 20.00’de ekrana gelecek.

 
Öykü geliştirme ve proje tasarımı Tomris Giritlioğlu’na ait olan, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın üstlendiği, senaryosunu Yıldırım Türker, Murat Yurkulak, Seray Şahiner, Hakan Bıçakçı ve Leyla Olça’nın kaleme aldıkları, müziklerini de Demir Demirkan’ın yaptığı “Kayıp Şehir”;  İstanbul’un arka sokaklarında yaşanan, yoksulluğun sebep olduğu insanlık trajedilerini, kadınların, çingenelerin, travestilerin, hatta siyahların uğradığı ayrımcılığı, işçi ile emekçi sorunlarını ve sokak çocuklarının şiddet dolu dünyasını farklı bir dille gözler önüne seriyor. Ve bütün bunların odak noktasında da, Toptaş Ailesi yer alıyor.
 
Kanal D’nin, “Umutsuz Ev Kadınları” dizi de, yine Perşembe günleri ve  “Kayıp Şehir”in bitiminden hemen sonra, saat 22.00’de ekrana gelecek.