X
X

Çok Güzel Hareketler 2 (36. Bölüm) / YILBAŞI ÖZEL

24 Nisan 2020

İbrahim Büyükak’ın sunumuyla başlayan gecenin ilk skeci, Oğuzhan Koç’un konuk olarak yer aldığı Erkek Yurdu. Yurttaki öğrencilerden Ahmet’in kuzeni olan Oğuzhan, yılbaşı akşamı programının iptal olmasıyla yurda sürpriz ziyaret yapar ve eğlence başlar. Semtsel Dönüşüm’de kız arkadaşı ile ayrılığı atlatamayan genç, yılbaşı akşamını arkadaşlarıyla dışarda kutlamak ister ve Eypio ile unutulmaz bir yılbaşı akşamı yaşanır. Yılbaşı Çevirmesi’n de yılbaşı akşamı çalışmak zorunda olan herkese ithafen sahnelenen skeç şöyledir: Yılbaşı akşamı çalışan polisler, yolda çevirme görevindedir. Polislerin çevirdiği her araçtan bir ünlü çıkar. Burulay çevirmeye takılan ilk isimdir. Burulay’ın müthiş performansı ve dans gösterisinin ardından polis memurları Afili Aşk dizisinin oyuncuları Burcu Özbek ve Çağlar Ertuğrul’u çevirir. Halk Müziği sanatçısı İsmail Altunsaray da çevirmeye takılan diğer bir ünlüdür ve söylediği şarkıyla polislere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Dilli Bebek’te bebeklerini alışveriş merkezindeki emekleme yarışına sokan aileler heyecanlıdır. Ayşegül’ün dadısı olarak Gülben Ergen’i gören aileleri büyük bir eğlence bekler. Gülben Ergen, 15 yıl aradan sonra efsane “dadı” karakteri olarak seyirci karşısındadır. Mahalle Katkısı’nda mahallede yılbaşı hazırlıkları vardır. Konsere gitmeye niyetlenen mahalleliye yapılan ani baskınla planlar suya düşer ve konser mahallelinin ayağına gelir. Konserin yıldızı Ersay Üner’dir.  Anadolu Ateşi de muhteşem dans performansıyla sahnede göz doldurur.  Rap X’de mekana gelen popçular ve rapçiler arasındaki rekabet yılbaşı akşamı da devam eder. Daha sonra mekana öyle bir isim gelir ki, sahnede herkes birlik olur ve hep bir ağızdan onun şarkısını söyler. Bu kişi fantezi müziğin efsane ismi Ümit Besen’den başkası değildir. Yılbaşı ekranında Açın Kapıyı skeci olmadan olur mu? Dünür Hulusi ve ailesi Necdet’lere yılbaşı ziyaretine gider. Saatler ilerledikçe ortam çok eğlenceli bir hal alır.

BKM’nin 25.yılında Mükremin Çıtır, Lütfiye Çıtır ve Feriştah, doğdukları sahnede Mükremin’in rüyasında buluşur. Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan’ın yıllar sonra aynı sahnede Lütfiye, Mükremin ve Feriştah olarak Bir Demet Tiyatro’yu oynaması Çok Güzel Hareketler’in yılbaşı bölümününde ekrana geldi. Gecenin finali ise Suzan Kardeş’in sevilen şarkıları ile yapıldı.

Çok Güzel Hareketler 2, yılbaşı özel bölümüyle Kanal D'de!