X
X

Kötü Yol için geri sayım başladı

20.07.2012 Cuma 09:27 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Kötü Yol, Perşembe akşamı başlıyor.

Kanal D’nin başrollerini; Cansel Elçin, Şükran Ovalı ve İlker Aksum’un paylaştıkları, büyük bir merakla beklenen “Kötü Yol” adlı yeni dizisi, 26 Temmuz Perşembe günü saat 21.00’de ilk bölümü ile ekrana gelecek.

 
Yapımını Gold Film’in, yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği, yönetmenliğini Nisan Akman’ın yaptığı, senaryosunu da Zülküf Yücel’in kaleme aldığı, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından esinlenerek televizyona uyarlanan “Kötü Yol”un hikayesi, 1965 yılının İstanbul’unda, Yeşilçam’da geçiyor.
 
Dönem dizisi olan ve ilk bölümlerinin çekimleri Adana’da gerçekleştirilen, “Kötü Yol”, sürükleyici hikayesi, güçlü oyuncu kadrosu ve rejisiyle, milyonların yeni ekran gözdesi olmaya aday.
 
İşte “Kötü Yol”un dev oyuncu kadrosu
 
Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkatleri çeken “Kötü Yol”da; Cansel Elçin, Şükran Ovalı, İlker Aksum’un yanı sıra; Ezgi Mola, Ayşenil Şamlıoğlu, Tuncer Salman, Nergis Çorakçı, Nilüfer Açıkalın, Ferit Kaya, Nursel Köse, Cengiz Sezici, İştar Gökseven, Gökçe Ayyıldız, Burçin Abdullah, Özbek Yıldız, Funda, İlhan,Gündüz Sezgi  ve Ali Erkazan rol alıyor. Dizide, Ahmet Mümtaz Taylan da konuk oyuncu olarak yer alıyor.
 
“Kötü Yol”un hikayesi ise şöyle;
 
“Halk Sineması” olarak vasıflandırılan, yılda 200’e yakın filmin çekildiği yıllar… Birbirlerine delicesine seven sevgililerin, bir türlü kavuşamayan aşıkların, makûs talihini yenmek için uğraşıp didinen fakir insanların anlatıldığı ama, her şeye rağmen mutlu sonla biten “melodramlar”ın zamanı...
 
1965 senesi, Adana...
Çamaşırcı Ayşe Kadın’ın (Nergis Çorakçı) büyük kızı Nuran (Şükran Ovalı), çevresi tarafından sürekli güzelliği övülen ve artist namzeti olarak görülen fakir bir kızdır. Bir gün, ağabeyi İhsan (Ferit Kaya) tarafından yüklü bir başlık parası karşılığında Bedir Ağa’ya satılır. Nuran’ın tek kurtuluş ümidi, büyük bir aşkla sevdiği şoför Reşat’tır (İlker Aksum). Fakat evlilik hayalleri kurduğu Reşat’ın onu patronunun karısıyla aldattığını öğrenince İstanbul’a kaçıp, hep ona söylenen, arada sırada kendisinin de hayalini kurduğu şeyi yapmaya, yani bir sinema yıldızı olmaya karar verir.Adana kökenli bir rejisör olan Kenan Yılmazer (Cansel Elçin), İstanbul’da Nuran’ın elinden tutarak ona bir şans verir ve şöhret basamaklarına ilk adımını atmasını sağlar. Ancak ne Reşat ne de ağabeyi İhsan, Nuran’ın peşini bırakmayacaktır.
 
Yapım :Gold Film
Yapımcı :Faruk Turgut
Senaryo :Zülküf Yücel
Yönetmen :Nisan Akman
Müzik :Mazlum Çimen
Oyuncular :Cansel Elçin (Kenan), Şükran Ovalı (Nuran), İlker Aksum (Reşat), Ezgi Mola (Leman), Ayşenil Şamlıoğlu (Güllü), Tuncer Salman (Fikret), Nergis Çorakçı (Ayşe), Nilüfer Açıkalın (Ayten), Ferit Kaya (İhsan), Nursel Köse (Bedia), Cengiz Sezici (Bedir Ağa), İştar Gökseven (Osman), Gökçe Ayyıldız (Canan), Burçin Abdullah (Filiz), Özbek Yıldız(Bülent),Funda İlhan (Bonmarseci Neslihan Hanim),Gündüz Sezgin(Pastaneci Asım Abi)  ve Ali Erkazan (Sulhi Baba) Konuk Oyuncu: Ahmet Mümtaz Taylan (Nuri Bey)