X
X

Kötü Yol, yakında Kanal D'de

02.07.2012 Pazartesi 10:34 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Kötü Yol, ekran için gün sayıyor...

Kanal D’de yakında başrollerini; Cansel Elçin, İlker Aksum ve Şükran Ovalı’nın paylaştıkları “Kötü Yol” adlı yeni bir dönem dizisi başlıyor.

 
Yapımını Gold Film’in, yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği, yönetmenliğini Nisan Akman’ın yaptığı, senaryosunu da Zülküf Yücel’in kaleme aldığı, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından esinlenerek televizyona uyarlanan “Kötü Yol”un hikayesi, 1960’lı yılların İstanbul’unda, Yeşilçam’da geçiyor.
 
Çekimleri halen Adana’da devam eden “Kötü Yol”, sürükleyici hikayesi, güçlü oyuncu kadrosu ve rejisiyle, ilk bölümden itibaren milyonların yeni ekran gözdesi olmaya aday.
 
İşte “Kötü Yol”un dev oyuncu kadrosu!
Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkatleri çeken “Kötü Yol”da; Cansel Elçin, İlker Aksum, Şükran Ovalı, Ezgi Mola, Ayşenil Şamlıoğlu, Nergis Çorakçı, Nursel Köse, Tuncer Salman, Nilüfer Açıkalın, Ferit Kaya, Ali Erkazan, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Sezici ve Gökçe Ayyıldız rol alıyor.
 
“Kötü Yol”un hikayesi ise şöyle;
“Halk Sineması” olarak vasıflandırılan, yılda 200’e yakın filmin çekildiği yıllar... Birbirlerine delicesine seven sevgililerin, bir türlü kavuşamayan aşıkların, makûs talihini yenmek için uğraşıp didinen fakir insanların anlatıldığı ama, her şeye rağmen mutlu sonla biten “melodramlar”ın zamanı...
 
1965 senesi, Adana...
 
Çamaşırcı Ayşe Kadın’ın (Nergis Çorakçı) büyük kızı Nuran (Şükran Ovalı), çevresi tarafından sürekli güzelliği övülen ve artist namzeti olarak görülen fakir bir kızdır. Bir gün, ağabeyi İhsan (Ferit Kaya) tarafından yüklü bir başlık parası karşılığında Bedir Ağa’ya satılır. Nuran’ın tek kurtuluş ümidi, büyük bir aşkla sevdiği şoför Reşat’tır (İlker Aksum). Fakat evlilik hayalleri kurduğu Reşat’ın onu patronunun karısıyla aldattığını öğrenince İstanbul’a kaçıp, hep ona söylenen, arada sırada kendisinin de hayalini kurduğu şeyi yapmaya, yani bir sinema yıldızı olmaya karar verir.Adana kökenli bir rejisör olan Kenan Yılmazer (Cansel Elçin), İstanbul’da Nuran’ın elinden tutarak ona bir şans verir ve şöhret basamaklarına ilk adımını atmasını sağlar. Ancak ne Reşat ne de ağabeyi İhsan, Nuran’ın peşini bırakmayacaktır.
 
Yapım: Gold Film
Yapımcı: Faruk Turgut
Senaryo: Zülküf Yücel
Yönetmen: Nisan Akman
Müzik: Mazlum Çimen
Uygulayıcı Yapımcı: Ahsen Tüzün
Oyuncular: Cansel Elçin (Kenan), İlker Aksum (Reşat), Şükran Ovalı (Nuran), Ezgi Mola (Leman), Ayşenil Şamlıoğlu (Güllü), Nergis Çorakçı (Ayşe), Nursel Köse (Bedia), Tuncer Salman (Fikret) ,Nilüfer Açıkalın(Ayten), Ferit Kaya (İhsan), Ali Erkazan (Sulhi Baba), Ahmet Mümtaz Taylan (Nuri Bey), Cengiz Sezici (Bedir Ağa), Gökçe Ayyıldız (Canan)