X
X

Medya, Eğlence ve Show Dünyası Fresh Mesh'te buluşuyor

11.01.2013 Cuma 14:07 (Güncellendi: 07.09.2016 - 09:50)

Doğan Tv Holding sunar

TV dünyasına yön veren İÇERİKLER,İÇERİĞİN İZLEYİCİ ile ETKİLEŞİMİ ve ÇOKLU PLATFORMLARDAKİ YOLCULUĞU FRESH MESH konferansında konuşulacak.

 
YARININ MEDYA, EĞLENCE VE SHOW DÜNYASI FRESH MESH, 17-18 Ocak 2013’de Doğan TV Center Istanbul Stüdyoları’nda önemli konuşmacıları ağırlamaya hazırlanıyor.
 
8 Ocak 2013, Istanbul – Bünyesinde Kanal D ve CNNTÜRK gibi ulusal kanalları, Türk televizyon dünyasının en önemli içeriklerini üretip izleyicilerle buluşturan D Prodüksiyon ve InDHouse’u , HD, tematik ve ulusal kanalları dijital platformdan sayısız eve taşıyan D Smart’ı bulunduran Doğan TV Holding, TV dünyasına yön veren Medya, Eğlence ve Şov dünyasının yarınına ışık tutacak uluslararası bir etkinliğe hazırlanıyor.
 
Medya, Eğlence ve Show (MESH) dünyasının yarınına ışık tutmak üzere; DTVH Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve DTVH CEO’su İrfan Şahin’in ev sahipliğinde uluslararası bir etkinlik olarak düzenlenen FRESH MESH; yeni MESH ekosisteminin bugününe ve yarınına, TV ve İçerik endüstrisine yön veren yenilik ve eğilimlere, günün yayınlanabilir içeriklerinin yaratım, yapım, yayın süreçlerine, değişen izleyici beklentilerine ve gelişen teknolojilerle çeşitlenen günün çoklu yayın platformlarına odaklanacak.
 
FRESH MESH, dünya televizyon endüstrisinin gün geçtikçe iç içe geçen üç ana başlığına; Medya, Eğlence ve Show (MESH) dünyasına ve MESH ekosisteminin kalbini oluşturan günün yayınlanabilir İÇERİKLERİ’ne odaklanıyor.
 
MESH dünyasına yön veren İÇERİKLERİN yaratıcı yapım süreçlerinden, yayın ve yayın sonrası yolculuğuna, çeşitlenen yayın platformlarına entegrasyonundan, izleyicisi ile buluştuğu süreçlere; günün değişen izleyici davranışları ve gelişen teknolojilerin sağladığı imkanlar odağından bakmaya hazırlanan FRESH MESH, Türkiye ve dünyanın dört bir köşesinden alanında uzman konuşmacıları ağırlayacak.
 
.jpg
 
FRESH MESH’in kapsamı:
FRESH MESH sahnesinde bugünün ve yarının İÇERİK endüstrisi ve İÇERİK merkezli MESH endüstrilerini temsil etmek üzere görüş ve değerlendirmelerini paylaşacak olan MESH profesyonelleri arasında; yerel ve global MESH İÇERİK’lerinin, film, dizi, program ve formatların yaratıcıları, yapımcı ve yayıncıları, en yeni MESH teknolojilerinin ve çoklu yayın platformlarının üretici, sağlayıcı ve girişimcileri yer alıyor.
 
FRESH MESH, İÇERİK endüstrisi ile doğrudan ve dolaylı etkileşim halinde olan yeni MESH sektörlerini ve MESH ekonomilerini geliştiren sihirli formülleri günümüz sektör dinamikleri ışığında iki gün boyunca katılımcılarının tecrübe ve deneyimleri ile aktaracak.Televizyon dünyası profesyonelleri başta olmak üzere, yayınlanabilir İÇERİK’lerin, üretim, yayın, dağıtım, pazarlama, reklamveren ve izleyici iletişimi faaliyetlerinin temsilcilerinin yanısıra, MESH dünyası ile doğrudan ve dolaylı etkileşim halinde olan sektör temsilcileri, FRESH MESH platformunda bir araya gelecekler.
 
FRESH MESH’in konuları ve programı:
Etkinliğin ilk günü, İÇERİK’lerin yaratıcı süreçlerine odaklanırken, Yaratıcılık nerede başlıyor, bir fikirden kapsamlı bir konsept nasıl gelişiyor, en beğenilen ve en çok takip edilen film, dizi, TV programlarının arkasında hangi isimler var, trendler ve izleyici beklentileri İÇERİĞİN üretim ve yayın süreçlerini nasıl şekillendiriyor? sorularına yanıt arayacak.
 
Etkinliğin 17 Ocak 2013 tarihli birinci gününün açılışı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç tarafından yapılacak ve açılışı takiben, FRESH MESH sahnesi; çağın MESH dünyasının genel görünüşünü, MESH dünyasının yapı taşlarını oluşturan ve MESH endüstrilerinin merkezinde duran MESH içeriklerinin yaratım, yapım ve yayın süreçlerini, ve yeniden şekillenen MESH ekosisteminin yeni iş yapış modellerini konuşmak üzere, sahnesinde konunun uzman isimlerini ağırlayacak.
 
Etkinliğin ikinci günü, yaratılan İÇERİĞİN izleyici ile buluşmak üzere çıktığı yolculuğa ve bu yolculukta sunulduğu çeşitli teknoljik platformlara ve etkileşimde bulunduğu tüm sektörlerle olan ilişkilerine odaklanacak. İkinci günün konuşmacıları; Günümüzde izleyici davranışları nasıl değişti, içeriğe zaman ve mekandan bağımsız erişebilme talepleri doğrultusunda hangi platformlar hayat buldu, içerik üretim ve dağıtımında yarının trend ve teknolojileri neler olacak, yeni ekosferdeki MESH işbirliklerinin dikkat çeken özellikleri neler ve MESH dünyasının geleceğinde endüstriyi neler bekliyor? sorularına yanıt arayacak.
 
Etkinliğin 18 Ocak 2013 tarihli ikinci gününün açılışı Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış tarafından yapılacak ve açılışı takiben, FRESH MESH sahnesi; gobal MESH dünyasının genel görünüşüne, yerel ve uluslararası İÇERİĞİN gücüne, izleyicilerin etkileşimine imkân veren ve geleceğin ekosistem tabanlı MESH ekonomilerini birlikte oluşturmak üzere kurulan işbirliklerine, izleyiciyle buluşan, izleyicinin entegre olabileceği kaliteli MESH İÇERİKLERİNİ tasarlayan, yaratan ve sunan, sektörün alanında uzman isimlerini ağırlayacak.Konferans, dünyanın önde gelen TV gruplarının temsilcilerinin ajandalarını oluşan yeni projelerini, yeni girişim ve yatırımlarını izleyiciler ile paylaşacakları panel ile son bulacak.
 
FRESH MESH KONFERANSI HAKKINDA:
FRESH MESH konferansı, bugünün İÇERİK endüstrisini, ve bu endüstrinin etrafında yapılanan MESH sektörlerinin dinamiklerini konuşmak üzere, MESH dünyasının yarınını birlikte oluşturan profesyonelleri bir araya getirmek hedefiyle tasarlanan; odaklandığı konularla, iki gün boyunca MESH dünyasını yöneten “İÇERİK” ve İÇERİK dünyasını yöneten “YARATICILIK” ile bu sihirli formül etrafında yaratılan BÜYÜLÜ İŞBİRLİKLERİNİN KÜRATÖRLÜĞÜ olarak tanımlanan, MESH endüstrilerini başarıya taşıyan sihirli formülleri izleyicileriyle paylaşacak.Global MESH dünyasının “içerik – etkileşim – entegrasyon” karmasının gelecekteki ekosistemi nasıl şekillendirdiğinin tartışılacağı iki günlük etkinlik boyunca, FRESH MESH sahnesi 20’si yabancı olmak üzere toplam 43 konuşmacıyı konuk edecek.