X
X

Merhamet ne zaman başlıyor?

06.02.2013 Çarşamba 13:11 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

“Merhamet” 13 Şubat Çarşamba günü Kanal D’de başlıyor!

Kanal D’nin başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen’ın oynadıkları, yapımını Most Production’ın üstlendiği yeni dizisi “Merhamet” Çarşamba günü (13 Şubat)  başlıyor. Dizi, 13 Şubat’tan itibaren Çarşamba akşamları saat 20.00’de ekrana gelecek. İşte, oyuncu kadrosu, yapım ekibi ve hikayesiyle “Merhamet”.

 
Merhamet
Gün gelir sana da gerekir
 
Hande Altaylı’nın “Kahperengi” adlı eserinden televizyona uyarlanan, küçük bir Ege kasabasından çıkan ve yoksul bir kız çocuğu olan Narin’in, hayata, azim ve inatla tutunuş hikayesini konu alan “Merhamet”in başrollerinde; Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen oynuyor.
 
Dizide, Özgü Namal “Narin”, İbrahim Çelikkol “Fırat”, Mustafa Üstündağ “Sermet Karayel”, Burçin Terzioğlu “Deniz” ve Yasemin Allen da “Irmak” karakterlerini canlandırıyor.
 
Yönetmenliğini Gül Oğuz ve M. Çağatay Tosun’un yaptıkları, senaryosunu Mahinur Ergun’un kaleme aldığı, yapımını da Most Production üstlendiği “Merhamet”in konusu şöyle; 
Narin yalnızca azmi ve başarısı sayesinde bütün zorluklardan, engellerden sıyrılıp, hiçbir destek ve torpil olmaksızın, kendi çabası ve alnının akıyla bir yerlere gelebilmiş genç bir kadın olacaktır. Acımasız ailesinin ve büyük şehrin darbelerine göğüs gerebilmiş, büyük bir kahramandır. Öykü küçük bir kasabada başlar ve İstanbul’a uzanır.
 
Narin’in İstanbul’a geliş hikayesi epey çetrefilli olsa da, her nasılsa İstanbul’da talih yüzüne gülmüş, daha ayağını bastığı gün kafasını sokacak bir yer bulmuştur.
 
İstanbul’da birinci ayın sonuna gelindiğinde ise Narin, sonunda bir iş bulmuş ve ev kirasını ödeyebilecek duruma gelmeyi başarmıştır.Ancak ağlarını örmekte olan kader, onun yolunu yalnız bir burjuva kızı olan Deniz’le kesiştirir ve bu iki kız, o günden sonra birbirine kenetlenirler.
 
Deniz, Narin’i şehir yaşamına, Narin de Deniz’i bir dostluğun sıcaklığına alıştırır. Gel zaman git zaman bu iki kız, ev arkadaşlığından, en yakın dostluğa doğru uzanan bir yolda uzun süre el ele yürür. Yolları ayrılsa da elleri hiç ayrılmaz.
Deniz’in kıskanç küçük kardeşi Irmak ise, Narin’e kaptırdığı ablasını geri almaya kararlı, İsviçre’de sürdürdüğü rahat ve lüks hayatından feragat edip İstanbul’a kesin dönüş yapar. Irmak tek başına dönmemiştir. Kolunda bir de yakışıklı, başarılı, banka Genel Müdür Yardımcısı Fırat vardır.  Fakat Narin, Fırat’ın eski aşkı olduğunu anlar ve Fırat’ın kendisini tanımamış olmasının acısını günlerce çeker. Bir de yetmezmiş gibi çalıştığı hukuk firması Fırat’ın kredi verdiği karanlık bir adam olan Sermet Karayel’in davasını almış ve konu ile Narin’i görevlendirmiştir. Sermet de geçmişten gelen bir karakterdir.Narin durumun hiç de sandığı gibi olmadığını zamanla anlayacak ve eski aşk küllerinden bir fırtına şeklinde yeniden doğacaktır. Fakat, geçmişin gölgeleri Narin’in peşini bırakacak mıdır?
 
Merhamet’in yapım ekibi ve oyuncu kadrosu ise şöyle;
Yapım:
Most Production
Yönetmen: Gül Oğuz, M.Çağatay Tosun
Eser: Hande Altaylı
Senaryo: Mahinur Ergun
Görüntü Yönetmeni: Hakan Okumuş
Müzik: Ferhat Livaneli
Oyuncular: Özgü Namal (Narin), İbrahim Çelikkol (Fırat), Mustafa Üstündağ (Sermet Karayel), Burçin Terzioğlu (Deniz), Yasemin Allen (Irmak), Turgut Tunçalp (Moskof Recep), Ayşegül Cengiz Akman (Kara Hatice), Erkan Korçak Köstendil (Genç Mehmet), Dilara Aksüyek (Genç Şadiye), Ceren Balıkçı (Narin Çocuk), Burak Can Araz (Mehmet Çocuk), Ece Naz Mutluer (Şadiye Çocuk), Ceren Erginsoy (Ümmühan), Kosta Kortidis (Erdoğan), Mehmet Ali Kaptanlar (Hikmet Kazan), Haldun Boysan (Necati), Fırat Albayram (Can), Mert Asutay (Erol), Bekir Çiçekdemir (Ahmet), Bora Koçak (Ali)