X
X

Murat Evgin’den İspanyolca ve Türkçe Video Klip “Aşk Her Şeye Rağmen - Amor a Pesar de Todo” !

13.08.2020 Perşembe 18:36 (Güncellendi: 13.08.2020 - 18:36)

Söz yazarı ve besteci Murat Evgin geçtiğimiz ay İspanyolca, Boşnakça, Litvanca, Türkçe olmak üzere 4 dilde hazırlanan kapağıyla 20 ülkede müzikseverlerle buluşturduğu “Yaralı Kuşlar” soundtrack albümünü kliplendirdi.

Söz yazarı ve besteci Murat Evgin geçtiğimiz sezon “Yaralı Kuşlar” adıyla Kanal D ekranında yayınlanan, bu yıl “Ömer - Çalınmış Hayaller” adıyla Latin Amerika, Kolombiya, Porto Riko, Litvanya, Bosna Hersek’te yayınlanan ve kanallar içinde yüzde 30 izlenme payıyla en çok seyredilen proje olan dizi için yaptığı müzikleri bir albümde topladı.

“YARALI KUŞLAR” soundtrack albümü; İspanyolca (OMER - Sueños Robados), Boşnakça (Ranjene Ptice), Litvanca (Sužeisti Paukščiai) ve Türkçe olmak üzere 4 dilde hazırlanan kapağıyla, dijital müzik platformları üzerinden dizinin yayınlandığı tüm ülkelerde müzikseverlerle buluştu.

28 parçadan oluşan “YARALI KUŞLAR” soundtrack albümünde diziyi izleyenleri derinden etkileyen tema müziklerinin yanı sıra sözleri, müzikleri ve düzenlemeleri Murat Evgin’e ait olan “Aşk Her Şeye Rağmen - Amor a Pesar de Todo”, “Yaralı Kuşlar - Pájaros Heridos şarkıları ve bu şarkıların İspanyolca versiyonları ile sözleri Dr. Selma Çuhacı & Murat Evgin’e, müziği ve düzenlemesi Murat Evgin’e ait olan “Bugün Evlenmişsin” isimli şarkı yer alıyor.

Şarkıların İspanyolca diline çevirisi Gizem Meral ve Tahir Kaynar tarafından yapıldı.

Sanatçı 28 parçadan oluşan albümünün ilk video klibini; sözü, müziği ve düzenlemesi kendine ait olan, İspanyolca diline çevirisi Tahir Kaynar tarafından yapılan “Aşk Her Şeye Rağmen - Amor a Pesar de Todo  isimli şarkısına çekti. Türkçe ve İspanyolca olmak üzere 2 dilde çekilen, 2 klip Murat Evgin YouTube kanalında yayınlandı. 

 “Yaralı Kuşlar” dizisinin başrol oyuncuları Ali Yasin Özegemen ve Gizem Arıkan’ın sahnelerinden görüntülerin de kullanıldığı video klipler İstanbul’da Galata Kulesi’ni çevreleyen sokaklarda, Galata Köprüsü’nde, Haliç semtinde ve İstanbul Filmmaker’s Studio’da çekildi. Kliplerin görüntü yönetmenliğini Varol Şahin, yönetmenliğini Murat Evgin üstlendi.

Netflix Amerika’ya dizi müziği yapan ilk Türk besteci olarak yurt dışında da adını duyuran Murat Evgin, 3 yıl önce müziklerini yaptığı “Elif” dizisinin 40’tan fazla ülkede yayınlanmaya başlamasıyla yurt dışı kariyerini sürdürdü. Ardından “Yaralı Kuşlar” ın yayına girmesiyle Türkçe söylediği şarkılara ve dizi müziklerine başka bir kıtadan övgü dolu mesajlar almaya başlayan Sanatçı, “YARALI KUŞLAR” soundtrack albümü için diziye yaptığı şarkılarından 2 tanesini İspanyolca da söyledi. Murat Evgin; “Müzik evrensel bir dil.. Sözler anlaşılmasa da melodiler bizi ortak duyguda buluşturdu. Bu albümde söylediğim İspanyolca şarkılar, dilimizi bilmeden yaptığım müziklerle duygulanan, beni çok mutu eden mesajlar gönderen, videolar yayınlayan hayranlarıma hediye olsun istedim” sözleriyle, duygularını paylaştı.

“YARALI KUŞLAR” soundtrack albümü; albümü; 17 Temmuz Cuma günü Universal Music Turkey dağıtımıyla 20 ülkede tüm dijital müzik platformları üzerinden müzikseverlerle buluştu.

Component Name: Contest - Error:503 Backend fetch failed

Error 503 Backend fetch failed

Backend fetch failed

Guru Meditation:

XID: 850970965


Varnish cache server