X
X

Neden düzgün İngilizce öğrenemiyoruz?

28.04.2017 Cuma 16:02 (Güncellendi: 28.04.2017 - 16:02)

Türkiye’de İngilizce eğitimi zor bir süreç. İnsanlar yıllarını harcasa da yine de düzgün İngilizce konuşmaları mümkün olmayabiliyor ve İngilizce konuşma konusunda kendilerine güvenemiyorlar. Peki, İngilizce öğrenirken yaptığımız yanlışlar nedir, neden düzgün İngilizce öğrenemiyoruz? (Sponsorlu)

Teoriye çok zaman harcıyoruz

Yabancı bir dil en iyi yaşanarak ve deneyimlenerek öğrenir. Biz ise işin teorisine çok vakit harcarken pratik yapmaya zaman bırakmıyoruz. Öğrencilik yıllarında İngilizceyi sınavından geçer not almamız gereken bir ders olarak görüp sınavda çıkacak sorulara hazırlanmayı yeterli buluyoruz. Haliyle, İngilizce konuşma ve iş yapma zamanı gelince, error veriyoruz.

Öğrendiğimizi hızla unutacağımız bir hayat yaşıyoruz

Türkiye’de hayat İngilizce ile dönmüyor. İş dünyasında İngilizce ne kadar gerekliyse, sosyal yaşamımız da İngilizceden o kadar uzak kalıyor. Türkçenin güçlü bir dil olarak yaşamına devam etmesi için bu güzel bir gelişme olsa da sular seller gibi İngilizce konuşmayı öğrenerek kariyerinde ilerlemek isteyenler pratik yapma şansını kaybediyor ve ardından okulda öğrenilen azıcık İngilizce de uçup gidiyor.

Kulağımızla değil gözümüzle İngilizce öğreniyoruz

Okullarda veya özel kurslarda İngilizce eğitim metotları kulağa hitap etmiyor. Öğrencilere, İngilizcenin nasıl yazıldığını ve Türkçe’ye nasıl çevrileceğini öğretmeye odaklanıyoruz. Sanki herkes İngilizce’den Türkçe’ye cilt cilt roman çevirip edebiyat çevirmeni olacakmış gibi işin okuma/anlama kısmına odaklanırken, konuşma yeteneğini gözden kaçırıyoruz. Bu da zar zor öğrendiğimiz İngilizceyi de kısa süre sonra unutmamızı kolaylaştırdığı gibi bir yerde İngilizce konuşmak zorunda olduğumuzda tıkanıp kalıyoruz.

Kendimize uygun zamanda eğitim alamıyoruz

Beynimiz bir dili, bebeklikten itibaren yıllar süren duyma-anlama çabasıyla, çok sancılı bir süreçte çözebilmişken, ikinci bir dili okulların hazırladığı ders programıyla önümüze konmuş birkaç saat içinde öğreneceğimizi düşünmek büyük bir hayalciliktir.

Teknolojiden faydalanmıyoruz

İngilizce öğrenmek için hala klasik yöntemleri zorluyoruz oysa eğitim teknolojileri artık çok ilerledi ve bir sınıfta, bir okulda eğitim alma zorunluluğu ortadan kalktı. Kitapların üzerindeki testleri doldurup kalem kağıtla ders işlemek için bir sınıfa doluştuğumuz eğitim sistemi modern insanın ihtiyaçlarına ve hayat akışına cevap veremiyor. Oysa, online eğitim servisleri sayesinde dünyada onlarca milyon insan sürekli eğitim almaya ve kendini eğitmeye devam ediyor. İngilizce öğrenmek, İngilizcesini geliştirmek isteyenler de artık online İngilizce eğitimlerine yöneliyor.

İngilizce öğrenmek için en mantıklı yöntem: Engoo Türkiye

Engoo Türkiye, internetin yaygınlaşması sayesinde dünya çapında büyük bir onay görmüş ve kendini ispatlamış, İngilizce öğrenmenin ve konuşma pratiği kazanmanın en doğru yöntemidir. Dünya çapındaki binlerce öğretmenin, Skype programı üzerinden online olarak öğrencilerle canlı sohbet ederek ders verdiği Engoo Türkiye, çok etkili bir öğrenme yöntemi sunar. Engoo Türkiye sayesinde İngilizceyi sadece öğrenmez, rahat ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilme yeteneği kazanırsınız. Bu da özgüveninizi geliştirir ve İngilizce olarak iletişim kurarken çok rahat olursunuz. Üstelik eğitiminizi kendi istediğiniz zamanlarda alırsınız. Öğrenmeye hazır olduğunuz anlarda, evinizdeki konforun içinde, Skype programını açarak dersinize başlarsınız.
2 yıldır Türkiye’de eğitim veren, Native ve Standart binlerce öğretmene sahip, binlerce öğrencinin de düzenli eğitim aldığı Engoo Türkiye aynı zamanda Türkiye’nin en büyük İngilizce okuludur. Engoo Türkiye şimdi 3-6-12 aylık uzun dönem avantajlı eğitim paketleri için %50 indirim imkanı da sağlıyor. Üstelik, ücretsiz olarak kayıt olduğunuzda iki deneme dersi alma hakkı kazanıyorsunuz.

Bu fırsatı kaçırmadan İngilizce eğitiminize başlamak için Engoo Türkiye'nin web sayfasındaki online eğitim imkanlarını incelemenizi tavsiye ediyoruz.