X
X

Prof. Dr. Canan Karatay’dan meslektaşı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a sert sözler: "Onun konuşmaya hakkı yok!"

14.06.2023 Çarşamba 14:38 (Güncellendi: 14.06.2023 - 14:37)

Kanal D’nin hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programının bugünkü konuğu İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’dı.

Aşı tartışmaları büyüyor…

Prof. Dr. Canan Karatay’dan meslektaşı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a sert sözler: “Onun konuşmaya hakkı yok…”

Kanal D’nin hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programının bugünkü konuğu İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’dı. Programda Covid aşılarının neden olduğu iddia edilen yan etkiler masaya yatırıldı. Karatay; MRNA aşılarının yan etkilerinden beslenme ile kurtulma formüllerini anlattı.

Neler Oluyor Hayatta programına konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Programda gündem son günlerde çok tartışılan Covid aşılarıydı. Karatay, aşının yan etkilerinin azalmak için neler yapılması gerektiğini anlattı. Halen aşıyı savunan meslektaşı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ı da çok sert sözlerle hedef aldı.

MRNA aşılarının yan etkilerinden kurtulmanın en önemli formülü: zeytinyağı…

“Pıhtı atması ve kalp krizlerinin aşı ile ilgisi var mı?” sorusunu; “Bu aşı değil gen tedavisi” diye yanıtlayan Karatay çarpıcı iddialarını şöyle sürdürdü:

“Bunun içinde bulunan maddeler tüm hücrelere zarar veriyor. İçinde çok fazla yabancı madde var. Ben bir iç hastalıkları uzmanı olarak her gün 15-20 hastada görüyorum bu şikayetleri. Pıhtıyı önlemek için beslenme çok önemli. En önemli besin ise zeytinyağı. Soğuk sıkım, doğal zeytinyağı bir ilaçtır. Herkes içsin. Kilo aldırmaz, karaciğer yağlanmasını da azaltır. Tüm vücudu temizler… Zeytinyağı doğal kan sulandırıcıdır. Vücudun tüm organlarını besler, onarır. Kalp krizini, Alzheimer’i engeller. Ayrıca bol bol su, hareket, uyku çok önemli…”

Aşı vücuttan atılabilir mi?

Karatay “Aşı vücuttan atılabilir mi?” sorusuna; “Bu yeni bir durum olduğu için ne kadar süreceğini bilemeyiz. Tek çaremiz var doğal beslenmek. Bağışıklık sistemini güçlendirmek.” diye yanıt verdi.

“Mehmet Ceyhan, yetişkinler konusunda konuşamaz”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın Biontech aşısının yan etkilerine yönelik açıklamaları ve halen aşıyı savunuyor olması da soruldu Canan Karatay’a… “Sayın Mehmet Ceyhan’a ben ‘aşıların efendisi’ diyorum. Yetişkinlerle hiç alakası yoktur. O çocuk enfeksiyonlarını, çocuk aşılarını bilir. Yetişkin aşılarını konuşma hakkı da yoktur ama maalesef konuşuyor. Kendisi aşıların yan etkilerinin olmadığını söylüyor, bunu yetişkin hasta bakmadan neye dayanarak söylüyor? Kendisi enfeksiyon uzmanı doğru ama çocuk enfeksiyon uzmanı, yetişkin değil. Bütün dünya bu yan etkileri kabul etmişken, tazminatlar ödenirken kendisinin bunu reddetmesini anlamak mümkün değil.” dedi.

Karatay, konuyu Bill Gates’e de getirdi ve şöyle devam etti; “80 yaşındayım ve 60 yıllık hekimim. Okyanuslar ötesinden lise mezunu bir bey ne diyorsa bizim doktorlar onu uyguluyor. Bu ayıptır, günahtır. Bize hakarettir. Dünyada aşıdan sonra 800 atlet vefat etti, hepsine pıhtı attı. Bunu nasıl reddediyorlar?”

NELER OLUYOR HAYATTA? VİDEOLARI