X
X

Avukat Erdoğan Tunç, Leyla’nın cinayet şüphelisi olan amcanın tahliye kararı hakkında çarpıcı detaylar paylaştı!

249 kez izlendi • 23 Aralık 2020

4 yaşındaki Leyla’nın infial uyandıran ölümünün ardından baş şüpheli olan amca Yusuf Aydemir ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının çarptırıldıktan sonra tahliye edildi.

Aydemir ailesinin avukatı Erdoğan Tunç, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor hayatta” programına canlı bağlanarak olayla ilgili çarpıcı detayları paylaştı.

Avukat Erdoğan Tunç verilen tahliye kararının hatalı olduğunu vurgulayarak şüphelilerin hepsinin serbest kalmasıyla birlikte olayın faili meçhul cinayet olarak nitelendirebileceğini söyledi. Avukat Tunç ardından  “bence şüpheli tek kişi değil, organize bir suç işlendi” dedi. Amca ile diğer şüpheliler arasında “şüphe” bakımından çok fark olmadığını vurgulayan Tunç, amcaya verilen müebbet hapis cezasının amacının kamuoyu algısı oluşturmak olduğunu ifade etti. Davayla ilgili çarpıcı detaylar aktaran Erdoğan Tunç, Leyla’nın cansız bedeni bulunmadan 3 gün önce T.K. isimli bir kullanıcının sosyal medya hesabından “Leyla dere kenarında ölü bulundu” notuyla paylaşım yapıp ardından sildiğini aktardı. Bunun araştırılmadığını söyleyen Tunç, adli tıp raporuyla ilgili yanlış bir bilgiyi de düzeltti. Tunç, raporda Leyla’nın açlıktan öldüğüne dair bir ibare olmadığını söyledi.

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR