X
X

Elif Tayurak, canlı yayında annesinin öldürüldüğünü iddia etti!

544 kez izlendi • 28 Temmuz 2021

Diyarbakır'da, boynuna sarılı iple çocukları tarafından ölü bulunan Ayşe Tayurak'ın eşi Adem Tayurak, cinayet şüphelisi olarak tutuklandı. Ayşe Tayurak'ın kızı Elif Tayurak, annesinin ölümünün şüpheli olmadığını, babası ve akrabaları tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına Elif Tayurak canlı bağlanarak yaşadıkları sistematik şiddeti ve annesinin ölümü ile ilgili çarpıcı bilgileri anlattı.

“SÜLALEDE TEK ÖLDÜRÜLEN KADIN ANNEM DEĞİL”

Annesi ve kardeşleri için adalet arayan acılı kız iddiaları ile yürek burktu. “Annem sürekli şiddet görüyordu, yüzü tanınmaz haldeydi, ölüm tehditleri alıyordu. Sonunda karakola gitti ve uzaklaştırma kararı verildi. Annemin cinayete kurban gittiğine, babam tarafından öldürüldüğüne eminim” dedi. Elif Tayurak o güne ait yaşanan korku dolu anları güçlükle anlattı. “Otururken bir insan nasıl intihar eder, kardeşimin doğum günüydü, öldürüldüğü sabah yalınayak kaçtık” dedi. Babasının delilleri karartmaya çalıştığını iddia eden acılı kız “Komşulara yalan ifade vermek için baskı yaptılar. Babamın ailesi bizi hiç aramadı, olay günü babam kapı önünde sakız çiğniyordu, halamlar, amcamlar annemi ölümle tehdit etti” dedi. Çarpıcı iddiası ise kan dondurmaya yetti. Elif Tayurak “ Babamın ailesinde birçok gelin masum şekilde öldürüldü. Kimse cesaret edemediği için söyleyemiyor “ dedi.

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR