X
X

Neler Oluyor Hayatta'ya konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu özel açıklamalarda bulundu!

0 kez izlendi • 15 Haziran 2022

“PERVİN BULDAN’A TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI MURAT KARAYILAN’IN GÖNDERDİĞİ KASET VAR”

Programda Hakan Ural’ın sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “HDP’li milletvekillerinin aday olmasını kim belirledi? PKK dışında adım atamazlar” diye konuştu. PKK Elebaşı Murat Karayılan’ın HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’a gönderdiği bir kasetten bahseden Bakan Soylu; “Türkiye’deki birtakım meseleleri HDP üzerinden görmek aymazlıktır, cehalettir” dedi ve HDP’li vekiller için “Bunlar PKK’ya esir olmuşlar, isteseler de kurtulamazlar” şeklinde konuştu. PKK'ya yönelik operasyonlara da değinen Bakan Soylu, son 5 yılda aileleriyle temasa geçilerek 1100’den fazla teröristin dağlardan indirilip adalete teslim edildiğini söyledi.

“GEZİ OLAYLARINDA POLİSİ ÇOK TAHRİK ETTİLER”

Programda Gezi olaylarına da değinen Bakan Soylu, o dönem yeni evli genç bir polisin bir eylemciyle yaşadığı diyaloğu anlattı. “Eylemler sırasında bir kadın 24 yaşındaki bir polisin yanına geliyor, ‘çok yoruldunuz’ diyor, 2 gündür görev başında olan polise ‘eşin evde yalnızsa oğlum yanına gitsin’ diyerek polisi tahrik ediyor” sözleriyle eylemcilerin polisleri nasıl kışkırttığını dile getirdi.

“13 DEAŞ’LI CANLI BOMBAYI YAKALADIK” 

Terör örgütleri DEAŞ ve FETÖ’ye de darbe üstüne darbe vurulduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yılbaşından bu yana 82 terör eyleminin engellendiğini, DEAŞ’lı 13 canlı bombanın yakalandığını açıkladı. 2022’nin ilk 5 ayında FETÖ'ye yönelik 22 operasyon düzenlendiğini söyledi. 

“SIĞINMACILARLA İLGİLİ SOSYAL MEDYADA YALAN HABERLER ÜRETİLİYOR”

Programda sığınmacı konusu da ele alındı. Bakan Soylu bu konuda sosyal medyada sürekli yalan haberler dolaştığını dile getirdi. Son 5 yılda 335 bin Suriyelinin ülkelerine gönderildiğini belirtti. Bakan Soylu “Kilis ve Hatay’da Türk vatandaşından çok Suriyeli var yalanı ortaya atıldı. Oysa Kilis’te 145 bin vatandaşımız var. Suriyeli sayısı ise 91 Bin 183, Hatay’da ise sığınmacı sayısı toplam nüfusun yüzde 18’i kadar” diye konuştu.

Neler Oluyor Hayatta hafta içi her gün canlı yayınla saat 09.00’da Kanal D’de

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR