X
X

Referandum sonuçları dakika dakika Cnnturk.com’da

12.04.2017 Çarşamba 13:05 (Güncellendi: 14.04.2017 - 17:01)

2017 Referandum Seçim Sonuçları, dakika dakika son hali ile il, ilçe bazlı listeleme özelliği kullanılarak Cnnturk.com'da canlı takip edilebilecek.

Anayasa değişikliğine ilişkin referanduma sayılı günler kaldı. Aylardır Türkiye’nin sıcak gündeminde olan referandum için vatandaşlar, 16 Nisan’da sandık başına gidiyor. AK Parti, CHP, MHP ve HDP “evet” ve “hayır” kampanyalarını titizlikle yürüttü. Sandıktan “Evet” çıkarsa anayasada değişecek 18 madde tek tek anlatıldı. Siyasi aktörler referandum sonrası için tahminlerde bulundu, vaatler verdi. Evet-Hayır kampanyalarının etkisi Türkiye’yi aştı, Avrupa ve Amerika’ya ulaştı. Dolayısıyla 16 Nisan günü tüm dünyanın gözü, Türkiye’de sandıktan çıkan sonuçta olacak. 2017 Referandum Seçim Sonuçları, Cnnturk.com'dan takip edilebilecek.

Gün gün referandum takvimi
Yurtdışında yaşayan vatandaşlar, yurtdışı temsilcilikleri ve gümrük kapılarında oy kullanmaya başladı bile. Türkiye’deki vatandaşlar ise oy kullanacakları sandıkları sistem üstünden sorgulayabiliyor. Referandum gününe kadarki takvim ise şöyle:
-       9 Nisan 2017 Pazar günü iki büyük işlem gerçekleşti: Yurt dışındaki oy işlemleri sona ermesi, TRT’de siyasi partilerin konuşmaları başlanması.
-       12 Nisan tarihinde seçim için kullanılacak malzeme torbaları sandık kurulu başkanlarına verilmesi.
-       13 Nisan 2017'de Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listelerinin kesinleştirilerek çoğaltılmasına başlanması.
-       14 Nisan 2017 tarihinde Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin kesinleştirilen seçmen listelerinin çoğaltılma işleminin tamamlanması.
-       15 Nisan 2017 Cumartesi günü siyasi partilerin referandum için yaptığı seçim propagandalarının sona ermesi. Bu durumda, akşam 18.00’den sonra hiçbir siyasi parti propaganda yapamayacak.

Referandum dakika dakika Cnnturk.com’da
Tüm gözlerin referandum sonuçlarına kilitleneceği bu günde Cnnturk.com da dakika dakika canlı sonuçları duyuracak. Kullanıcılar http://www.cnnturk.com/referandum-2017 adresinde il il sonuçları görüp karşılaştırma yapabilecek. Bu sayfada örneğin İstanbul canlı referandum seçim sonuçları ile Ankara canlı referandum seçim sonuçlarını dilediğiniz gibi inceleyip kıyaslayabileceksiniz. Dilerseniz, İstanbul referandum seçim sonuçlarını ilçelere ve seçim bölgelerine göre ayırıp daha önceki referandum ile de karşılaştırabileceksiniz. Referandum özel sayfamızda toplam sandık, açılan sandık ve sandık oranı, seçmen sayısı, kullanılan oy, geçerli oy gibi tüm detaylar yer alacak.

Component Name: AutoContentCreater - Error:503 Backend fetch failed

Error 503 Backend fetch failed

Backend fetch failed

Guru Meditation:

XID: 906105975


Varnish cache server