X
X

Şarkılar Bizi Söyler 7. Bölüm Özeti

11.04.2021 Sunday 10:26 (Güncellendi: 11.04.2021 - 10:26)

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in yedinci bölümünde Türk Müziği’nin unutulmazı Barış Manço'nun seslendirdiği şarkıları söylenecek.

BARIŞ ABİ’NİN ŞARKILARI, HATIRALARI ŞARKILAR BİZİ SÖYLER’DE...

Şarkılar Bizi Söyler’e bu hafta, Ufuk Yıldırım, Murat Dalkılıç, Ferman Akgül ve Mehmet Erdem konuk oluyor...

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler”, yeni bölümü ile ekrana geliyor.

ŞARKILAR BARIŞ MANÇO’YU SÖYLEDİ...

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in yedinci bölümünde Türk Müziği’nin efsanesi Barış Manço’nun dillere pelesenk olan unutulmaz şarkıları söylendi. Dağlar Dağlar, Bal Böceği, Kol Düğmeleri, gibi Barış Manço’nun en sevilen şarkıları Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici tarafından yorumlandı.

90’S KUŞAĞI UFUK YILDIRIM VE MİLENYUMUN YILDIZLARI...

“Şarkılar Bizi Söyler”in bu bölümüne Türk Pop Müziğin sevilen ismi, 90’lar kuşağının simgesi Ufuk Yıldırım, Türk Pop Müziğin başarılı ismi Murat Dalkılıç, Türk Rock Müziğin başarılı isimlerinden Ferman Akgül ve Türk Müziğin sevilen ismi Mehmet Erdem konuk oldu.

Barış Manço’nun 7’den 70’e dinlenen, sevilen şarkılarını Ufuk Yıldırım, Murat Dalkılıç, Ferman Akgül ve Mehmet Erdem de seslendirdi. Barış Manço şarkılarının söylendiği “Şarkılar Bizi Söyler” stüdyosunda zaman zaman duygusal zaman zaman da eğlenceli anlar yaşandı. Konuklar birbirinden renkli sohbetleriyle de stüdyoyu kahkahaya boğdu. Ünlü şarkıcı Ufuk Yıldırım, Barış Manço ile ilgili birçok anısını da anlattı. Yıldırım’ın Barış Manço hatıraları nostalji tadında bir gece yaşattı.

MANÇOLOJİ ORKESTRASI

“Şarkılar Bizi Söyler”in konukları sazı eline aldı. Kemanda Ufuk Yıldırım, ud’da Mehmet Erdem, gitarda Murat Dalkılıç ve tabii ki klarnette Hüsnü Şenlendirici. Türkiye’nin en sevilen müzik adamları “Şarkılar Bizi Söyler”de en sevilen Barış Manço şarkılarını hem çaldı hem söyledi.

“BAL BÖCEĞİ” Mİ BETER BÖCEK Mİ?

Sohbeti ve seslendirdiği Barış Manço şarkılarıyla da programa renk katan Murat Dalkılıç, esprileriyle de güldürdü. Sahnedeki enerjik ve eğlenceli performansıyla Barış Manço’nun “Bal Böceği” şarkısını söyleyen başarılı şarkıcı üzerindeki çizgili ceketiyle Mehmet Erdem’in kendisini yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı 1988 yılının kült komedi filmlerinden “Beetle Juice”, Beter Böcek’e benzettiğini söyleyerek stüdyoyu kahkahaya boğdu.

ŞARKILARDAN DOSTLUĞA...

Geceye, Murat Dalkılıç’ın Hakan Altun ile yaptığı açıklama da damga vurdu. Programın akustik bölümünde samimi ve bir o kadar da içten bir muhabbet vardı. Şarkılar sustu, dostluklar konuşuldu. Murat Dalkılıç, yakın dostu Hakan Altun’u çok sevdiğini dile getirirken “Hakan istesin sol kolumu veririm” sözleriyle de Hakan Altun’u duygulandırdı.

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, Türkiye’nin en sevilen yıldızlarının efsane şarkılarının söylendiği Kanal D’nin yeni müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler” 12 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de...

Şarkılar Bizi Söyler 7. Bölüm Fragmanları:

ŞARKILAR BIZI SÖYLER VİDEOLARI