X
X

SEN DE KANSERE DUR DE!

25.04.2017 Salı 15:57 (Güncellendi: 25.04.2017 - 15:58)

27 Nisan 2017 Perşembe günü yerli üretim ve tüketimin tüm boyutlarıyla ele alınacağı “Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı” paneline gazeteci ve TV Yapımcısı Cem SEYMEN’in özgün sunumu ve yönlendiriciliğinde gerçekleşecek. Gazeteci /Ekonomist Ege CANSEN, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet REİS, Türk Yemek Uzmanı Sahrap SOYSAL, LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün EZER’in yer alacağı panelde konuşmacılar değerli görüşlerini paylaşacaklar.

LÖSEV’DEN ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE DAHA 27 NİSAN’DA BAŞLIYOR!

“Sen de Kansere Dur De” Projesi kapsamında “Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı” Paneli 27 Nisan’da, Konusunda Uzman Katılımcıların Yer Alacağı Bir Panelle Başlıyor…”

LÖSEV, “Sen de Kansere Dur De” kampanyasıyla kansere karşı farkındalık oluşturmak, kanserojenlere karşı alınacak önlemleri anlatarak toplumu harekete geçirmek, kanserin önlenebilen bir hastalık olduğunu aktarmak ve bu yolla sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmış bilinçli bireyler ve toplumu hedefledi. “Yerli Malı” Projesi kapsamında hayata geçecek paneller, bildiriler ve sosyal medya hareketleri ile de hem endüstriyel hem de kamusal önlemler alınmasını amaçlanıyor.

SEN DE KANSERE “DUR” DİYEBİLİRSİN!

Bu gün ülkemizde yaşadığı yere en iyi uyum sağlamış, yerel ve doğal bitkileri tüketmek yerine milyarlarca lira karşılığı döviz ödenerek, dünyanın bir ucundan gıdalar getiriyor, her çeşit tüketim malı ithal ediliyor. LÖSEV, ülkemizde bulunmayan ürünler için küresel dünya kavramı karşısında Yerli Malı kavramının tekrar gündeme gelmesinin önemine inanıyor.