X
X

True Blood’un seksi vampiri Sanal Hayatlar’da!

26.07.2013 Friday 16:28 (Güncellendi: 07.09.2016 - 09:50)

Kendinizi internete fazla kaptırdıysanız mutlaka bu filmi izleyin!

True Blood dizisinin yakışıklı oyuncusu Alexander Skarsgard’ın oynadığı filmde, günümüzde çok kullanılan internet ve sosyal medyanın insanlar üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri gözler önüne seriliyor. İnternetin bir yandan insanları birbirine bağlarken diğer yandan farklında olmadan insanlardan uzaklaştırması ilginç ve etkileyici olaylarla izleyicinin karşısına çıkartılıyor.
 
Türkiye haklarının D Productions’ta olduğu yönetmenliğini, en iyi yönetmen dalında Oscar adayı olan Henry-Alex Rubin ve senarist Andrew Stern’in paylaştığı Sanal Hayatlar (Disconnect) bugün vizyona girdi. Oscar’a aday alan yönetmen ilk uzun metraj filmi Sanal Hayatlar’la çok dikkat çekiyor. Senarist Andrew Stern, teknolojinin insanları birbirine bağlarken aynı zamanda da birbirinden ayırdığını düşünmesi üzerine bu filmi yazdığını dile getiriyor. 

Filmin diğer başrollerinde ise Jason Beteman, Frank Grillo, Paula Patton, Andrea Riseborough yer alıyor.

Amerika’da sinema eleştirmenlerinden tam not alan filmi, özellikle internet ve sanal dünyaya kendini kaptıranların kaçırmaması gerekiyor. Sanal Hayatlar bugün vizyona girdi.
 
Filmin konusu ise şöyle;


Rich Boyd (Jason Bateman; Horrible Bosses, Up In The Air, Juno) elinden cep telefonunu düşürmeyen bir avukattır. Hayatında sadece işine yer vardır. bağımlı bir hayat sürmeye başlamıştır. Filmdeki bir başka karakterimiz, eşini kaybetmiş, tek çocuk babası bir polistir. Ergenlik dönemindeki oğluyla başa çıkmayan baba despot tavırlarıyla onun internet kullanımını sınırlandırmaktadır. Diğer taraftan hırslı bir kadın gazeteci, keşfettiği bir porno sitede çocuk yaştaki fahişelerin peşine düşmüştür. İş ilişkileri, sevgiyi ve ilgiyi yabancılarda bulma umudu, kopuk aile ilişkileri... Hepsinin birbirinden apayrı hayatlarında tek bir ortak noktaları vardır; gerçeklerden kaçmak için sığındıkları yalan dünyaları...