X
X

“Umuda Pedal” gönüllülerinden TEGV’e büyük destek!

28.06.2018 Perşembe 11:52 (Güncellendi: 28.06.2018 - 11:52)

Bisikleti seven, onu bir yaşam biçimi olarak benimseyen doktorlar ve iş insanları tarafından oluşturulmuş “Umuda Pedal” gönüllülerini bugünlerde yepyeni bir projenin heyecanı sarmış durumda. Pedallarını bu kez Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı için çevirecek olan ekibin amacı ise TEGV'in Bakırköy'de bulunan Ferit Aysan Eğitim Parkı'nda kurulacak 'maker laboratuvarı' na (maker-lab) kaynak yaratmak.

Projenin adı “Maker ile Yapabilirim!”

TEGV çocukları için oluşturulan ve dünyadaki en önemli gelişmelerden birisi olan maker eğitiminde çocuklar, 3D baskı cihazından robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına kadar geniş bir yelpazesi bulunan yeni nesil öğrenme platformu ile tanışacak. “Yap, Paylaş, Ver, Öğren, Donan, Oyna, Katıl, Destekle ve Değiştir" sloganıyla çocukları problem çözme, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve teknolojik iletişim konularında geliştiren maker'lar eğlenceli olduğu kadar multi-disipliner bir öğrenme modeli.

1-8 Temmuz tarihleri arasında Göteborg'dan Hamburg'a uzanan bir rotada 800 kilometre kat ederek fon oluşturmaya çalışacak olan grup, yola çıkmadan önce TEGV'in Eğitim Parkı'nda çocuklarla bir araya geldi. Birlikte yapılan etkinlik sonrasında çocuklar hazırladıkları pankartlarla Umuda Pedal üyelerine iyi yolculuklar dilediler.