X
X

"Umut Işığım" 4 Ocak'ta sinemalarda

06.12.2012 Perşembe 13:37 (Güncellendi: 07.09.2016 - 09:50)

Romandan beyazperdeye...

Başrollerini Bradley Cooper, Jennifer Lawrence ve Robert De Niro’nu paylaştığı Umut Işığım (Silver Linings Playbook) 4 Ocak’ta vizyona girecek. Hollywood Film Ödülleri’nden ve Toronto Film Festivali’nden ödül alan Umut Işığım'ın konusu ise şöyle:

 
Pat Solatana hayatındaki her şeyi kaybetmiştir. İşini, kariyerini, karısını... 8 ay rehabilitasyon merkezinde kaldıktan sonra her şeye tekrar başlamak için kendisini annesiyle (Jacki Weaver) babasının (Robert De Niro) evinde bulur. Pat’in tek bir amacı vardır: Kaybettiği her şeyi geri kazanacaktır. Karısıyla barışıp, kariyerine kaldığı yerden devam edecektir. Bir gün Pat, Tiffany (Jennifer Lawrence) adındaki kadını karşısında görünce planlarında değişiklik olur. Tiffany de Pat gibi ciddi sorunlar yaşayan bir kadındır. Pat’i anlayabildiğini düşünüp kendisine yardım eder. Tiffany, Pat’e karısıyla tekrar barışmasında ve eski hayatını geri kazanmasında yardımcı olacaktır; Tiffany bu yardım karşılığında bir iyilik istemiştir ve Pat bu iyiliği yerine getirmeyi kabul eder. Bu süreç içinde iki arkadaşın arasında farklı bir bağ oluşur ve sorunlarla dolu hayatlarında bir umut ışığı belirir.
 
.jpg
 
The Weinstein Company tarafından sinemaseverlerle buluşan Umut Işığım aile dramını, komediyi ve aşkı anlatan bir film. Senaryo Matthew Quick’in çok satan romanından beyazperdeye uyarlanmış olup aynı zamanda Türkiye’de Feniks Kitapevi tarafından Umut Işığım adıyla yayınlanmıştır.
 
Diğer taraftan filmin oyuncu kadrosu oldukça başarılı. Senarist ve yönetmeni David O. Russell (The Fighter, Flirting With Disaster) olan filmde, Bradley Cooper (Hangover1 - 2, Limitless) ve Jennifer Lawrence (Hunger Games) gibi genç yeteneklerin yanı sıra Robert De Niro (Limitless, Meet The Parents) gibi dünyaca ünlü isimler de yer alıyor.