X
X

Umut Işığım, Altın Küre'ye 4 dalda aday

19.12.2012 Çarşamba 17:39 (Güncellendi: 07.09.2016 - 09:50)

Umut Işığım’ın güzel oyuncusu Jennifer Lawrence’e anlamlı ödül!

Başrollerini Bradley Cooper, Jennifer Lawrence ve Robert De Niro’nun paylaştığı Umut Işığım filmi, Altın Küre’ye 4 dalda aday olurken, Jennifer Lawrence Los Angeles Film Eleştirmenlerinden “En iyi kadın oyuncu” ödülünü aldı.

 
Umut Işığım’ın güzel oyuncusu Jennifer Lawrence’e anlamlı ödül! Eleştirmenlerden tam not alan film, Altın Küre’ye 4 dalda aday oldu.
 
Başrollerini Bradley Cooper, Jennifer Lawrence ve Robert De Niro’nun paylaştığı tüm dünyanın merakla beklediği film Umut Işığım’ın sevenlerine iki güzel haber geldi. Los Angeles Film Eleştirmenleri 2012 sezonunun en iyilerini seçtiği ödül töreninde filmin güzel oyuncusu Jennifer Lawrence’a Umut Işığım filminde oynadığı karaktere “En iyi kadın oyuncu” ödülünü verdi. Ayrıca film Oscar’ın en önemli göstergesi olarak görülen Altın Küre’ye 4 dalda aday oldu. Umut Işığım komedi dalında en iyi film dalında aday olurken, en iyi erkek oyuncu dalında Bradley Cooper, en iyi kadın oyuncu dalında Jennifer Lawrence ve en iyi senaryo dalında David O. Russell aday oldu.
 
2 dalda Oscar ödülü bulunan David O Russell’in yönetmenliğini yaptığı film, geçtiğimiz aylarda Toronto Film Festivali’nde izleyici ödülü almıştı. Robert De Niro ise Hollywood Film Festivali’nde yardımcı erkek oyuncu ödülünü alırken, yakışıklı oyuncu Bradley Cooper ise en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Golden Globe ve Oscar için adı en güçlü adaylar arasında gösterilen film, 4 Ocak’ta Türk izleyicileri ile buluşacak.