X
X

85.Bölüm

30 Mayıs 2014

 Kanal D’nin sevilen komedi dizisi “Yalan Dünya”, bu akşam da kahkaha dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde;, Şehmuz’un temel attığı otel inşaatında tarihi eser çıkması üzerine, Kocabaşlar’la Alsancaklar arasında yeni bir kriz patlak veriyor.   

Nişana sayılı günler kalmış, iki aileyi de telaş almıştır. Servet her şeyi usulüne göre yapmak ister ve zorla Alsancaklar’ı da nişan bohçası için alışverişe çıkartır. Ancak maddi sıkıntı çeken Alsancaklar, hala nişan için mekan belirleyememişlerdir. Bir umut Afife’den yardım isterler. Girişimci Zerrin ve Bünyamin elbirliği ile oryantal DVD’si çıkartırlar. Zerrin her gün kaç tane satıldığını merakla beklerken başlarına büyük dert açılır. Az sayıda satılan DVD yüzünden sakatlanan kadınlar rekor miktarda tazminat davası açarlar. Bünyamin,  Zerrin’i kurtarmak için annesi Nursel’den yardım ister. Ancak Nursel’i ikna etmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Şehmuz’un Karakaşlar’la ortak girdiği otel inşaatının temel çalışmalarında ise çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehmuz kimseye duyurmadan olayı örtbas etmeye çalışır. Ancak çok geç kalmıştır. Çiğdem ve Timur, tarihi eserleri korumak için çoktan harekete geçmişlerdir. Şehmuz dozerleri inşaata sokmaya çalışırken, Alsancaklar da oturma eylemi başlatırlar. Kilo alan ve göbeği çıkan Tülay’ın sık sık hastaneye gitmesi hamile olduğu söylentilerinin yayılmasına neden olur. Tülay ile ilgili kabuslar gören Gülistan dayanamaz ve Selahattin’e bombayı patlatır. Kendisinden hamile olamayacağını bilen Selahattin bebeğin babasının peşine düşer.

Deniz, Servet ile Rıza’nın nişan bohçası için alışverişe çıkarken, nişanlısı ise iki aileyi de sakinleştirmek için inşaata gider. Ancak Şehmuz geri adım atmaz, dozerlere içeri gir emri verir. Alsancaklar da dozerlerin önüne yatarlar. İki aile arasında kan dökülmesini önleyecek çözüm ise hiç beklenmedik bir kişiden gelir.

BÖLÜMLER