Skip to main content
 

Hikaye ve Künye

Amsterdam’da bir hastanede çocuk hemşiresi olarak çalışan Zeyno, hayatında ilk kez âşık olduğu adamdan hamile kalır. Sevdiği adam ve çocuğu ile mutlu bir aile kuracaklarını sanan Zeyno, gerçek hayatın kendisi  için yaptığı planlardan habersizdir. 

Zeyno’nun bir anlık öfkesi, onu hayallerinden ve evladının kokusundan uzaklaştırırken, Akbaş Ailesi ile arasında koparılması imkânsız bir bağ oluşturur.

Akbaş Ailesi ise enerji sektöründe Türkiye’nin en önde gelen ismidir. Ailenin kendi içinde yaşadığı iktidar kavgaları dışında, aile fertlerinin eşleriyle ve çocuklarıyla yaşadığı sıkıntılar Akbaş’ların hayatını daha da zorlaştırır.

Evlat Kokusu, büyük hayalinin altında ezilen gencecik masum bir kızdan, cesur, savaşçı ve acımasız bir genç kadına dönüşen Zeyno’nun hikayesidir.

Evlat Kokusu, vicdanı ve mecburiyetleri arasında kalan, aşka dair umutlarını çoktan kaybetmiş Aslan’ın bir günde değişen hayatının ve kendisiyle savaşının hikayesidir.

Evlat Kokusu, çaresizliğin sürüklediği bir günahın sonucu, dünyanın en zor seçimine zorlanan Zümrüt’ün, büyük sırrının gölgesinde iktidar için her şeye meydan okuyan Hünkar’ın, hayatını, kimseye aldırmadan hevesleriyle yöneten Cevahir’in, ‘bir gün mutlaka’ diyerek gün sayan Seher’in, hayatları ve kaderleri birbirlerine bağlı iki küçük çocuğun hikayesidir.

Yapım: Endemol Shine Türkiye
Yapımcılar: Gökhan Tatarer, H. Hakan Eren
Dramalar Koordinatörü: Cengiz Deveci
Yönetmen: Gökçen Usta
Proje Yapımcısı: Arzu Eğmir
Senaryo: Sema Ali Erol, Yasemin Özek, A. Elif Ertürk
Müzik: Günay Uysal
Genel Sanat Yönetmeni: Levent Kulaç
Görüntü Yönetmeni: Oktay Başpınar
Oyuncular: Hande Soral (Zeyno), Barış Kılıç (Aslan), Sedef Avcı (Zümrüt), Murat Han (Cevahir), Yeşim Salkım (Hünkar), Selen Uçer (Belma), Alihan Türkdemir (Çınar), Balım Gaye Bayrak (Ela), Nail Kırmızıgül (Özcan), Pınar Çağlar Gençtürk (Meryem), Haktan Pak (Serdar), Hülya Duyar (Müzeyyen), Engin Yüksel (Nizam), Tuğçe Kumral (Seher), Dilan Telkök (Cemre), Aksel Üstün (Yusuf), Doğancan Sarıkaya (Uğur)

Oyuncular

Hande Soral

Hande Soral

Zeynep Gündoğdu
Barış Kılıç

Barış Kılıç

Aslan Akbaş
Sedef Avcı

Sedef Avcı

Zümrüt Akbaş
Yeşim Salkım

Yeşim Salkım

Hünkar Akbaş
Murat Han

Murat Han

Cevahir Akbaş
Selen Uçer

Selen Uçer

Belma Akbaş
Alihan Türkdemir

Alihan Türkdemir

Çınar Akbaş
Balım Gaye Bayrak

Balım Gaye Bayrak

Ela Akbaş
Tuğçe Kumral

Tuğçe Kumral

Seher

Benzer İçerikler