X
X

42.Bölüm

25.04.2014 Cuma 12:52 (Güncellendi: 03.04.2020 - 10:23)

Cüzzam hastası müşteri Derviş’i korkutuyor

Kanal D’nin başrollerinde Engin Günaydın, Algı Eke, Ersin Korkut ve Orhan Güner’in oynadıkları sevilen komedi polisiye dizisi “Galip Derviş” bu hafta da keyif dolu yeni bölümü ile bölümle ekrana geliyor.

Dizinin bu bölümünün konusu ise şöyle; Derviş loş bir pavyonda, yüzünü karanlıkta saklayan bir müşteriyle buluşur. Bu kişi, yıllar önce okyanusta kaybolduğu sanılan Çelen Teknoloji’nin sahibi Ekim Çelen’dir. Ekim Çelen, yelkenliyle dünya seyahati yaptığı sırada, fırtınaya yakalanmış ve bir adaya çıkmıştır. Hastalandığı için de uzun bir süre ülkesine geri dönememiştir.

Derviş’e büyük bir para karşılığında, yalnızca bir gece sürecek bir iş teklifinde bulunur. Derviş, ondan “hastalık” sözcüğünü açıklamasını isteyince Ekim Çelen, cüzzama yakalandığını söyler ve karanlıkta gizlediği yüzünü gösterir. Derviş müthiş bir korkuya kapılır ve pavyondan koşarak uzaklaşır. Ertesi gün, Hülya’nın ısrarıyla önce uzman bir doktor olan Selim Uziyel’den bilgi alırlar. Sonunda Derviş, alacakları para da büyük bir miktar olduğundan, yüz yüze gelmemek şartıyla, Ekim Çelen’le tekrar buluşmaya razı olur.