X
X

Aydın Doğan: Gün, birlik günü!

867 kez izlendi • 16 Şubat 2018

Aydın Doğan, Yayın İlkeleri Kurulunda yaptığı konuşmasında "Zeyin Dalı Harekatı"nın önemine özellikle vurgu yaptı! Aydın Doğan konuşmasında şöyle devam etti:

"Bu dönemi milli birlik ve beraberlik anlayışı içinde başarıyla aşacağımıza yürekten inanıyorum. Ülkemiz 30 yılı aşkın bir süredir terör belasıyla meşgul. PKK’nın yanı sıra DEAŞ ve 15 Temmuz darbe girişimi müellifi FETÖ başta olmak üzere bu kadar çok terör tehdidiyle aynı anda mücadele eden başka bir ülke yeryüzünde yoktur. Kendi sınırlarımız içinde terör belasına ilave olarak Suriye’nin kuzeyinde sınırlarımız boyunca yerleşik hale gelen PYD, YPG terör örgütü de ülkemiz ve özellikle bölge halkımız için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bu tehdidi bertaraf etmek için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak 2018 günü ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ çerçevesinde Afrin’e doğru başlattığı harekât planlandığı gibi başarıyla devam etmektedir. Bu operasyonda masum sivillere zarar gelmemesi için azami dikkat gösterilmektedir.

HİÇBİR ÜLKE MEŞRU MÜDAFAAMIZDAN ALIKOYAMAZ

Şurası açıktır ki, müttefikimiz ve stratejik ortağımız Amerika Birleşik Devletleri ile münasebetimiz ciddi bir güven bunalımı içindedir. Bugüne kadar Amerikan yetkililerinden farklı ve çelişkili ifadeler duyduk. DEAŞ ile mücadele bir başka terör örgütü ile işbirliğinin gerekçesi olmamalıdır, gösterilemez. Amerika Birleşik Devletleri, DEAŞ ile mücadele edeceğim diye PKK ile PYD ile işbirliği halindedir. Umarım ki ABD Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyareti iki dost ve müttefik ülke arasında kaybolmuş görünen güven duygusunu ve işbirliğini yeniden tesis eder. Hiçbir ülke, Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden uluslararası mücadelesini hafife alamaz. Bizim meşru müdafaamızdan alıkoyamaz. Terörle mücadele bir bütündür. Herkesin işbirliği yapması gerekir."

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR