X
X

Kayıp, bu akşam başlıyor

13.09.2013 Cuma 10:43 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Kanal D’nin merakla beklenen yeni dizisi "Kayıp", bu akşam izleyiciyle buluşacak.

Kanal D’nin başrollerini; Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Kaan Taşaner ve Dolunay Soysert’in paylaştıkları yeni dizisi “Kayıp” bu akşam (13 Eylül Cuma) saat 20.00’de ilk bölümü ile ekrana geliyor.

 
Kayıp'ın en yeni fragmanını izlemek için TIKLAYIN!
 
Güçlü oyuncu kadrosu, sürükleyici bir hikaye, soluk soluğa bir duygusal macera.Yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği “Kayıp”ın yönetmenliğini, üç yıl boyunca izlenme rekorları kıran “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin de yönetmenliğini yapan Zeynep Günay Tan yapıyor. Başrollerinde; Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert, Kürşat Alınaçık, Menderes Samancılar, Fahri Şaşmaz, Ferit Kaya, Erhan Can Kartal, Eşref Seyitoğlu,Yıldıray Şahinler ,Berk Erçer, Zeynep Kankonde, Zeynep Altıner, Banu Fotocan, Nalan Yavuz ve Gizem Akman’ın yer aldığı dizi güçlü oyuncu kadrosunun yanı sıra heyecan verici hikayesi ile dikkatleri çekiyor.
 
Kayıp ön gösterim 14.41'i izlemek için TIKLAYIN!
 
Kayıp’ın ilk bölümünün konusu şöyle;
Kemal ve eşi Leyla’nın, çocukları Kerem ve Yasemin’le birlikte herkesi kıskandıracak bir hayatları vardır. Büyük bir aile şirketi, güzel bir ev dışarıdan her şeye sahip, kusursuz bir aile gibi görünürler. Ancak bu muhteşem aile tablosu bir gecede yerle bir olur.
 
Şarman Holding’in veliahtı, Leyla Şarman Özdemir ve Kemal Özdemir’in biricik oğulları Kerem, annesi ve babasının evde olmadığı bir gece, iki polis tarafından evinden alınıp götürülür. Oğlunun tutuklanma haberi Leyla’ya kurucusu olduğu vakfın yardım gecesi balosunda gelir. Apar topar Kerem’i bulmak için en yakın karakola giderler. Ancak tutuklama emrine ve hangi karakola götürüldüğü bilgisine bir türlü ulaşamazlar. Kemal, sorgusuz sualsiz oğlunu polislere teslim eden yardımcıları Elmas’a yüklenir. Leyla’nın telefonuna gelen mesaj ise akıllara durgunluk verecek bir planla karşı karşıya olduklarını göstermektedir: "Polisi karıştırma yoksa oğlun ölür!" Şirket avukatları Metin’in aklına yardım istemek için eski polis olan arkadaşı Mehmet gelir. Daha önce kayıp çocuklar büro amirliğinde çalışmış olan Mehmet, polislikten bir süre önce istifa etmiş hayatına avukat olarak devam etmektedir. Önce bu işe hiç bulaşmak istemez Mehmet. Ancak ailenin düştüğü zor durum ve özellikle Leyla, bir de alacağı yüklü para araştırmayı kabul etmesine neden olur. Kerem’in kaçırıldığı geceden başlayarak evdeki çalışanları, aile fertlerini, Leyla’nın abisi, aile dostları ve iş arkadaşları olan Aslı, Metin bile Mehmet tarafından tek tek sorgulanır. İşin içine girdikçe sandığından daha karmaşık bir durumla karşı karşıya olduğunu fark eder Mehmet. Üstelik Kerem’i kaçıranlar aile ile iletişime geçmişlerdir. Kemal’den oğlunun hayatına karşılık bir fiyat biçmesini isterler. Kemal, parayı anlaştıkları gibi buluşma yerine getirir. Mehmet ise arkadan onu takip etmektedir. Ancak parayı alan adamların gittiği yer ve orada yaptıkları Mehmet’i şoke ederken, merak içinde Kerem’i bekleyen aileye ise bir paket gelir.
 
Kayıp'tan ilk kareler için TIKLAYIN!
 
Kayıp Karakter Analizleri 
Mehmet (Mete Horozoğlu):
Otuzlu yaşlarında, yakışıklı bir adamdır. Kendine has bir karizması, çekiciliği vardır. En belirgin özellikleri zekası, dürüstlüğü, bazen patavatsızlığa varan açık sözlülüğü ve mizah yeteneğidir. Komiser yardımcısı olacakken polislikten istifa ederek hukuk fakültesi mezunu olduğu için, hayatına ceza avukatı olarak devam etmeyi seçer. Kıramadığı bir arkadaşı yüzünden Şarman Ailesi’nin kayıp olan velihatı Kerem’i bulma görevini üstlenir. Başlangıçta sadece paraya ihtiyacı olduğu için girdiği bir iş ve çözmesi gereken bir problem olarak gördüğü kaçırılma olayı, süreç içerisinde giderek kişisel bir mesele haline gelecektir.
 
Özlem (Aslı Enver): Otuz yaşında, çok güzel ve seksi bir kadındır. Girdiği her ortamda, kadın erkek herkesin dikkat çeker. Aslında kenar mahallede doğup büyümüş, alt sınıftan gelen biri olmasına karşın son derece asil ve zarif bir havası vardır. Zeki bir kadındır, tutkulu bir ruhu vardır. Aynı zamanda da sabırlı ve kontrollü biridir. Kolay kolay vazgeçmez hiçbir şeyden, kimseden. Leyla Şarman’ın yakın arkadaşı olan Özlem, aynı zamanda holdingde, Leyla’nın kocası Kemal Şarman’ın asistanlığını da yapmaktadır. Kemal ile bir geçmişi olan Özlem, zaman içinde istemeden de olsa hayatlarına giren ve herkesi, her şeyi sorgulayan Mehmet ile de yakınlaşacaktır.
 
Falko (Faik) (İlker Kaleli): Otuzlu yaşlarının başında, Kerem’i kaçıran çetenin elebaşıdır. Mehmet gibi kendine has bir çekiciliği ve karizması olan, yakışıklı, uzun boylu, güçlü kuvvetli bir adamdır. Falko da hayatın acımasızlaştırdığı insanlardan biridir. Basit bir kavga yüzünden hapishaneye giren Falko, orada da rahat durmayınca 2-3 yılını içeride geçirmek zorunda kalmış, özünde son derece iyi, yardımsever, vicdanlı, dürüst ve mert biri olmasına rağmen, zamanla, gözünü kırpmadan insan öldürebilen, bir çocuğa bile zarar verebilecek kadar acımasız ve kötü birine dönüşmüştür. Onun için tek bir adalet anlayışı vardır: Göze göz dişe diş...
 
Kemal (Kaan Taşaner) : 38-40 yaşlarında Leyla’nın kocası, Kerem ile Yasemin’in babasıdır. Yakışıklı, daima bakımlı ve şık bir tiptir. Orta halli bir aileden gelen Kemal, Leyla ile tanışınca talihi yüzüne gülmüş, inanılmaz bir güç ve paranın sahibi olmuştur. Kendini sürekli geliştirme ve evlilik yoluyla konduğu servete layık olma çabası içindedir. Ancak ilk görüşte etkilendiği Özlem, onun en büyük zaafıdır. Kerem’in kaybolması ile Kemal de hayatının en büyük sınavlarıyla, sahip olduğu her şeyi kaybetme tehlikesiyle karşılaşacaktır. Söylediği yalanların ve yaptığı seçimlerin bedellerini ödeyecektir.
 
Leyla (Dolunay Soysert): 35 yaşında, Kerem ile Yasemin’in annesi, Kemal’in karısıdır. Alımlı, zarif bir kadındır. Varlıklı bir ailenin biricik kızıdır. Ancak dış görünüşüyle de tavırlarıyla da bunu vurgulamaz. Hayatında hiç maddi sıkıntı çekmemiş, büyük bir trajedi yaşamamıştır. Ailesinin karşı çıkıp uygun bulmamasına rağmen Kemal ile evlenerek, ona kolay kolay ulaşamayacağı imkanlar sunmuştur. Bu hikaye aynı zamanda Leyla'nın yolculuğunun da hikayesidir. Çocuğunu bulma yolculuğu, aynı zamanda kendini bulma, hayatının anlamını bulma yolculuğudur da onun için. Güvenin o kadar kolay dağıtılmaması gerektiğini en zor yoldan öğrenecektir. Kerem’in kaybolması ile Leyla, oğlunu bulmaya çalışırken kendi ve hayatının gerçekleri ile de yüzleşmek zorunda kalacaktır.
 
Murat (Kürşat Alnıaçık): 40'lı yaşlarındadır. Leyla’nın abisidir. Kibirli, ukala, sinir bozucu bir adamdır. İnsanları ezmekten, aşağılamaktan adeta zevk alır. Kendini herkesten üstün, herkesten akıllı bulur. Kardeşi Leyla ve karısı Defne dışında sevdiği pek insan olmamıştır. Yeğenlerine karşı bile sevgi dolu bir dayı olduğu söylenemez. Kemal'den ise hayatlarına girdiği günden beri hoşlanmamaktadır. Yıllar geçmesine rağmen onu kabullenememiştir. Yeğeninin kaçırıldığı gün, onun da hayatının geri dönülmez bir noktasıdır. Aynı gün iki büyük suçun işlenmiş olması onun hem yardımcısı hem de kâbusu olacaktır.
 
Dizinin yapım ve oyuncu kadrosu da şöyle;
Yapım : D Yapım
Yapımcı : E. Ayşe Durmaz
Uygulayıcı Yapımcı : Ayşıl Tay
Yönetmen : Zeynep Günay Tan
Öykü: İrfan Şahin
Senaryo : Elif Usman
Sanat Yönetmeni : Murat Güney
Görüntü Yönetmeni : Sedat Yücel
Müzik : Gökhan Kırdar
 
Oyuncular : Mete Horozoğlu (Mehmet Kantarcı), Aslı Enver (Özlem Albayrak), İlker Kaleli (Falko: Faik Şaşmaz), Kaan Taşaner (Kemal Özdemir), Dolunay Soysert (Leyla Şarman Özdemir), Kürşat Alınaçık (Murat Şarman), Menderes Samancılar (Hasan Deliorman), Fahri Şaşmaz (Yunus Emre Terzioğlu), Ferit Kaya (Bekir Çimen), Erhan Can Kartal (Kerem Özdemir), Eşref Seyitoğlu (Bilal Toklu), Yıldıray Şahinler (Metin Sönmez), Berk Erçer (Mahir Eray), Zeynep Kankonde (Elmas Toklu), Zeynep Altıner (Yasemin Özdemir), Banu Fotocan (Gülriz Kurtuluş), Nalan Yavuz (Cemile Kantarcı), Gizem Akman (İnci Kantarcı).