X
X

Kayıp, bu hafta da aksiyon ve heyecan dolu

18.09.2013 Çarşamba 10:55 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Mehmet'in başı dertte!

Kanal D’nin başrollerini; Mete Horozoğlu, Aslı Enver, Kaan Taşaner, İlker Kaleli ve Dolunay Soysert'in paylaştıkları, ilk bölümü geçtiğimiz hafta ekrana gelen ve milyonları ekran başına kilitleyen yeni dizisi "Kayıp"ın, 20 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de ekrana gelecek 2. ve yeni bölümünde, dünya standartlarını aratmayacak özelliklerde aksiyon sahneleri ekrana gelecek.

 
Kayıp'ın bu bölümünde, ölümle burun buruna gelen Mehmet'in (Mete Horozoğlu), içine düştüğü cendereden kurtulmak için ne gerekiyorsa göze aldığı sahnelerin çekimleri için Beykoz Kılıçlıköy'deki depo havaya uçuruldu. Ön hazırlıkların iki gün önceden başladığı sahne için, başrol oyuncularından Mete Horozoğlu ve yönetmen Zeynep Günay Tan'a ek olarak, 8 kişilik teknik ekip görev aldı. Patlamanın gerçekleşeceği ormana ve görevli ekibe zarar gelmemesi için özel bir jelle oluşturulan alevler kullanıldı. Kontrol altındaki alevler yine özel bir solüsyon ile söndürüldü. Zorlu sahne, 7 saatlik ön hazırlık da dahil olmak üzere, tam bir günde çekildi. Çekim esnasında kullanılan güvenli teknik donanımlara ek önlem olarak, ambulans ve itfaiye de hazır tutuldu.
 
Bir kerede ve tekrarsız olarak çekilen sahne için, Mete Horozoğlu ve yönetmen Zeynep Günay Tan birlikte birebir provalar gerçekleştirdi. Başarılı geçen çekimler esnasında ufak tefek yaralanmalar geçiren Mete Horozoğlu, üstün bir fiziksel performans gösterdi.