X
X

Evinizde mükemmel kahve deneyimi yaşayın!

16.06.2022 Perşembe 22:01 (Güncellendi: 24.06.2022 - 19:02)

Evde kahve keyfi yapmak için bilmeniz gerekenler...

Sadece iyi bir sabaha uyanmanın en iyi yolu değil, günün her anında keyfinizi ve enerjinizi katlayarak artıracak yakın bir dost veya sosyalleşmenin en sıcak, en keyifli hali… Kahve hayatımızın bir parçası. Peki iyi bir kahve nasıl olmalı? İşte hem sizi hem de sevdiklerinizi kahve keyfiyle buluşturacak önemli noktalar.

İlk adım: Özenle seçilmiş kahve çekirdekleri

Belirli iklim şartlarında ve arazi yüksekliğine bağlı hassas hava basıncında meyve verebilen bir bitki olan kahve, dünyanın her bölgesinde yetişmeyen çok özel bir içecek malzemesidir. Güney Amerika, Doğu Afrika ve Güney Doğu Asya gibi coğrafyalarda yetişen farklı nitelikteki kahve çekirdekleri, içtiğiniz kahvenin farklı lezzetlerinin de en önemli belirleyicisidir. Evde kahve demleyeceğiniz zaman başarılı bir sonuç almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk nokta, damak tadınıza uygun, menşei belli ve yüksek kaliteli kahve çekirdekleri satın almaktır.

Doğru oranda kavrulmuş kahvenin tadını deneyimleyin.

Kaliteli kahve çekirdeklerini aldınız fakat satın aldığınız çekirdekler ham, yani yeşil haldeyse bunları değirmende çekmeden önce kavurmanız gerekir. Eğer bu kavurma işlemini kendi imkanlarınızla yapacak cihazınız varsa işiniz daha zahmetsiz olabilir. Fakat doğru oranda kavrulmuş çekirdekleri satın almayı tercih ederseniz, hızlıca pişirme aşamasına geçebilirsiniz. Kahveye lezzetini veren sadece çekirdeğin yetiştiği bölge değil, aynı zamanda ne kadar kavrulduğu ve hangi şartlarda saklandığıdır. Bu farkı anlayabilmek için farklı oranlarda kavrulmuş çekirdeklerden yapılmış kahveleri deneyebilir ve tercihinizi bu tadımlardan sonra daha net şekillendirebilirsiniz.

Mükemmel tat için incelikle çekilmiş kahve çekirdekleri

Ender coğrafyalarda yetişmiş ve kusursuz kavrulmuş çekirdekleriniz elinizde var ama tüm bunları nefis bir fincan kahveye dönüştürebilmek için dikkat etmeniz gereken birkaç incelik daha var. Mesela kahve çekirdeklerinin, hazırlamayı planladığınız kahve türüne uygun şekilde değirmenden geçirilmesi lezzet açısından çok önemlidir. Örneğin klasik bir filtre kahve yapacaksanız, kahve çekirdekleriniz kullanacağınız filtre türüne uygun granüller halinde çekilirken bazı kahveler ise çok daha ince bir toz halinde çekilir. Ayrıca çekirdekler, çekildikleri andan itibaren özel ambalajlarda paketlenmezlerse, aromalarını kaybetmeye başlar. Bu yüzden çekirdekleri pişirmeden önce evde değirmenden geçirip taze olarak kahve hazırlamak, elde edeceğiniz lezzetli kahve deneyimini çok daha yukarıya taşıyacaktır.

Doğru ısı ve sürede demlemeyi ihmal etmeyin.

Artık elinizde nefis bir içecek hazırlamak için gereken bütün malzemeler mevcut. Şimdi tek yapmanız gereken bu malzemeleri doğru derecede ısıtılmış su ile uygun sürede demlemek… İşte dünyanın en popüler içeceği artık bardağınıza dolmaya hazır. Dilerseniz tüm bunları tek tuşla ve barista hassasiyetiyle size hazırlayan, teknoloji harikası bir kahve makinesi alabilirsiniz!

Siemens Tam Otomatik Kahve Makinesi ile kahve keyfinizi zirveye taşıyın!

İhtiyaçlarınıza en uygun kahve makinesini seçmenin yolu bir tanıdığın önerisidir. Siz de Asya gibi enfes kahveler demlemek isterseniz, onun tercih ettiği yeni nesil teknolojiyi evinize taşıyabilirsiniz. Özel tasarımı, ek aroma ayarlarını hassasiyetle sunan barista modu, hafızasında sakladığı kişiye özel kahve tercihleri ve iAroma özelliği sayesinde mükemmel tat kalitesi evinizde. Tüm bunların yanında 2,3 litre su ile 290 gram çekirdek alabilen haznesiyle Siemens EQ.9 plus connect s500, tam otomatik bir kahve makinesinden beklediğiniz tüm özellikleri fazlasıyla karşılar. Ayrıca unutmayın; Siemens Home Connect uygulamasıyla kahvenizi, siz eve ulaşmadan önce akıllı telefon veya tabletinizden hazırlayabilirsiniz.

Siemens Tam Otomatik Kahve Makinesi ile hemen tanışın!

 

 

                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 

SADAKATSIZ VİDEOLARI