X
X

Sporcu yöneticiler artıyor!

02.04.2016 Cumartesi 11:27 (Güncellendi: 07.09.2016 - 09:50)

Son yıllarda maraton, triatlon, ironman gibi yoğun antrenman gerektiren yarışlara iş dünyasından daha çok profesyonel katılıyor.

Bu Pazar günü Berlin Yarı Maratonu’nda, Doğan TV bünyesinde D-Smart Pazarlama Grup Başkanı olarak çalışan Özlem Çitçi de yarışacak. Çitçi, nasıl hazırlandığı ve sporun iş hayatına olan katkılarını anlattı.

‘’Haftada 4 gün koşu antrenmanı yapıyorum. Hafta arası sabah antrenmanları için saat 5’de kalkıyorum. Saat tam 6’da “Team İstrunbul” grubu ile birlikte koşmaya başlıyoruz. Niye kendini bu kadar zorluyorsun diyenlere cevabım basit, ruhuma iyi geliyor. Açık havada, bol oksijenli, inanılmaz güzellikte bir gündoğumu seyrederek, güzel insanlarla sohbet ederek yaptığım bir koşu sonrası bütün gün çok daha enerjik, çok daha mutlu hissediyorum. Hedef koymak, başkaları ile değil ama kendimle bir öncekinden daha iyi bir derece yapmak için yarışmak beni motive ediyor. Sporun, özellikle de yarışların hayatıma getirdiği disiplini seviyorum. Hayatın her alanında daha sağlıklı seçimler yapmaya teşvik ediyor.

Koşuyu desteklemek için pilates, yoga ve ağırlık çalışması yapıyorum. Daha da önemlisi beslenme. Birkaç yıl önce yaşadığım bir sağlık sorunu sonrasında beslenme konusunu yoğun araştırmaya başladım. Arkasından dünyanın en büyük beslenme ve sağlık danışmanlığı okullarından biri olan New York merkezli Institute of Integrative Nutrition tarafından verilen 1 yıllık eğitimi tamamlayarak Sağlık Koçu sertifikası aldım.

Bütün bunları paylaşmak için cnnturk.com.tr’de “İyilik Sağlık” http://www.cnnturk.com/iyilik-saglik sayfasında sağlıklı yaşam üzerine yapılan araştırmalara dayalı yazılar yazıyorum. Ayrıca şekersiz, glüten içermeyen yemek ve tatlı tarifleri verdiğim, bilinçli beslenme üzerine notlar paylaştığım “Aşk ve Avokado” isimli bir blogum var http://askveavokado.com. Ofiste ve ofis dışında nasıl beslendiğimiz hayatımızın her alanını etkiliyor, bu konuda bilgiler paylaşmak ve aldığım olumlu tepkiler beni çok mutlu ediyor.’’

Hayatımı spor ve beslenme ile dengelemek iş hayatında odaklanmayı, yaratıcılığı, problemlerle başa çıkmayı ve çözüm üretmeyi de kolaylaştırıyor. 

Özlem Çitçi Hakkında:
Özlem Çitçi, 24 Mart 2014 tarihinden bu yana “D-Smart Pazarlama Grup Başkanı” olarak görev yapmaktadır.

1995 yılında Bilkent Ünıversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Çitçi, Arthur Andersen`da Vergi ve Finansal Danışmanlık Uzman Yardımcısı olarak çalıştı ve 1996-1998 yılları arasında Fulbright
bursıyeri olarak Michigan Üniversitesi`nde pazarlama alanında MBA yaptı. Pazarlama hayatına 1998 yılında Danone Türkiye’de Marka Yönetici Yardımcısı olarak başlayan Çitçi, 2001-2007 yılları arasında Danone Amerika`da Kıdemli Marka Müdürü ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. 2008-2011 yılları
arasında The Absolut Company’de önce Malibu daha sonra Absolut Vodka markalarından sorumlu Global Pazarlama Direktörü olarak New York`ta ve Stockholm`de çalıştı. 2011 yılında Efes Türkiye Pazarlama Direktörü olarak Tükiye’ye dönen Özlem Çitçi, 2013 yılı başından beri Efes Genel Merkezi`nde tüm ülkelerden sorumlu Pazar Araştırmaları ve Yetenek Geliştirme Direktörlüğü görevini sürdürüyordu.