X
X

116.bölüm

18 Eylül 2009

Ali Rıza Bey’in Fikret’lerde olduğunu zanneden Leyla, kalan eşyalarını almak için eve geliyor. Uzun süre sonra ilk defa baba evine gelen Leyla’yı büyük bir sürpriz bekliyor.
Evi terk ederek Fikret’in yanına giden Ali Rıza Bey, yaşanan tatsız geceden sonra orada kalamayacağını anlamış ve sabah erkenden gitmeye karar vermiştir.  Ali Rıza Bey’in kararıyla birlikte isyanı dile gelen Fikret, seçtiği hayatın muhasebesini yapmaya başlar. 
Ali Rıza Bey’in Fikret’lerde olduğunu zanneden Leyla, kalan eşyalarını almak için eve gelir.   Uzun süre sonra ilk defa baba evine gelen Leyla’yı, büyük bir sürpriz beklemektedir.
Öte yandan Ceyda, öfkesini bastıracak yeni yollar aramaktadır. Ceyda’ya yenilmek istemeyen Oğuz’un bulduğu çözüm en çok Leyla’yı sevindirir.
Eve dönmeyi gururuna yediremeyen Ali Rıza Bey’i zor bir gece beklemektedir. Babası için endişelenen Şevket, onun izini sürer ve kaldığı yeri öğrenir. 
Ali Rıza Bey’i eve döndürecek tek yol yine Hayriye Hanım’dan geçmektedir.  
Bu arada Ferhunde’ye attığı adımları sıklaştıran Mithat Bey, Tekin Ailesi’nin gerçeklerinden uzaklaşmaktadır. Ferhunde, gerçek niyetini hâlâ saklasa da, kapattığı kapıları yavaş yavaş aralar.
Neyyir Hanım ve Ahmet Bey’in düğünü, Mithat Bey’in izniyle evin bahçesinde yapılır.  Bütün aileyi bir araya getiren gece Fikret’in sürpriziyle renklenirken karanlıkta onları izleyen gözler, herkesi derinden sarsacak olayların habercisidir. 

BÖLÜMLER