X
X

153.Bölüm

6 Mayıs 2010

Necla, Ali ile evleniyor. Babasının gönlünü almak isteyen Necla, onun en büyük hayalini gerçekleştirmek için de harekete geçiyor. Fikret, Tahsin’in ihanetini öğrendikten sonra derin bir sessizliğe bürünmüştür. Tahsin affedilmek için attığı her adımda, Fikret’in sükûnetten ördüğü duvara çarpar. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Fikret ve Tahsin’in arasındaki gerginliğin gerçek sebebini kendi yöntemleriyle öğrenen Cevriye Hanım’ın tepkisi büyük olur. Fikret bu olayda en büyük desteği Cevriye Hanım’dan görür. Çaresizlik, Ali Rıza Bey’in elini kolunu bağlamış, şartlar bu krizde Fikret’in yanında yer almasını engellemiştir. Ali Rıza Bey, giderek iktidarını kaybeden bir baba olarak Fikret’i kaderine bırakır. Şevket günün birinde Sedef’in karşısına dimdik çıkabilmek için çabalarken, Sedef yeni hayatında, henüz kendine bile itiraf edemediği bir mutluluk yeşertmektedir. Şevket’le aralarındaki uzaklık, artık sadece kilometreler değildir.
Ferhunde ile Mithat Kara’nın yolu, son kez adliyede kesişir. Boşanmak üzere hakim karşısına çıktıklarında, Ferhunde bu yolun sonunun kocaman bir boşluk olduğunu hisseder. Yalnızlık, Ferhunde’yi bunalıma sürükler. Leyla’nın karnındaki bebeği büyürken, Oğuz’la ilgili şüpheleri de büyümektedir. Oğuz’un karanlık dünyasıyla yüzleşmesi çok yakındır.
Öte yandan Necla’nın Ali’yle evlilik kararı almaları Hayriye Hanım tarafından sevinçle karşılanır.
Ali Rıza Bey ise, artık çocukları üzerindeki bütün haklarını kaybettiğini kabullenmiş, kendini olayların akışına teslim etmiştir. Babasının gönlünü almak isteyen Necla, onun en büyük hayalini gerçekleştirmek için harekete geçer. Bu aile için yeni bir başlangıç olacaktır.

BÖLÜMLER

FRAGMANLAR