X
X

Adı Efsane dizisi oyuncuları

(Güncellendi: 06.09.2017 - 11:24)

Baş rollerinde Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer gibi başarılı oyuncuların yer aldığı "Adı Efsane"nin dizi karakterlerine yakından bakalım!

<b>Tarık Aksoy (Erdal Beşikçioğlu):</b> 40 yaşında, milli eski basketbolcudur… Zirvedeyken, geçirdiği sakatlığın ardından önce spor kariyerini sonra da sahip olduğu diğer her şeyi kaybeder, en son çocukları da alınır elinden… Kızlarının velayetini alıp onlara iyi bir hayat kurmak istemektedir fakat bu, basket koçluğu yapacağı okulun öğrencilerine bağlıdır.

<b>Bahar Karagöz (Gökçe Bahadır):</b> İdealist bir edebiyat öğretmenidir. Henüz atandığı okulda yeni olan yalnızca kendisi değildir. Zıt kişiliklere sahip olan <b>Bahar</b> ve <b>Tarık</b> aynı okulda çalışacak, eğitime ve hayata bakış açıları yüzünden aralarında bir sürtüşme olacaktır. <b>Bahar</b> için önemli olan çocukların okuyup, bu bataklıktan kurtulmalarıdır.

<b>Seçil Karahan (Rojda Demirer):</b> <b>Tarık</b>’ın baldızı, galeri sahibi bir heykeltıraştır… Yeğenlerinin iyiliği için, <b>Melis</b> ve <b>Zeynep</b>’i <b>Tarık</b>’tan tamamen koparması gerektiğinin farkındadır. Disiplinli, hırslı, kontrolcü karakteri izin vermese de içten içe <b>Tarık</b>’ın onu sevmesini ister. Hayallerindeki aileye ancak o zaman kavuşacağına inanır.

<b>Hakan Şahin (Cem Yiğit Üzümoğlu):</b> 18 yaşında olan <b>Hakan</b>, <b>Tarık</b>’ın koç olarak geleceği okulda öğrencidir. Mahalledeki arkadaşlarıyla kendilerine ait bir düzen kurmuşlardır. Yakın zamanda hayatına basketbolun gireceğinden ve takımın kaptanı olacağından habersizdir. Annesi ve kız kardeşi onun için herkesten önemliyken, <b>Melis</b> hayatına girer.

<b>Melis Aksoy (Almila Ada):</b> <b>Tarık</b>’ın büyük kızı olan <b>Melis</b> 17 yaşında bir kolej öğrencisidir. <b>Kıvanç</b>’la olan 2 yıllık beraberliklerini <b>Hakan</b>’la tanışmasının ardından zamanla sorgulamaya başlayacaktır. Babası <b>Tarık</b>’ın kendisinden ve kız kardeşi <b>Zeynep</b>’ten vazgeçmediğini görmek en büyük isteğidir.

<b>Fikret Yurdakul (Baran Bölükbaşı):</b> <b>Hakan</b>’ın en yakın arkadaşlarından <b>Fiko</b>, 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Basketbola olan yeteneğini <b>Tarık</b>’la keşfedecektir. <b>Fiko</b>’nun bütün hayallerinde <b>Sibel</b> vardır. Onsuz bir hayatı düşünemez.

<b>Sibel Yılmaz (Özgü Kaya):</b> <b>Sibel</b> küçük ve mütevazı hayatından memnun değil, lüks ve konforlu bir yaşam istiyor. Onu çok seven <b>Fiko</b>’nun hayallerine dahil olamıyor çünkü <b>Fikret</b>’in hayalleri, mahallenin dışına bile çıkamıyor. Bir gün dansçı olup hayatını kurtarmak istiyor.

Seçil, ablası ile evlenmeden önce Tarık'a aşıktır