X
X
Tuğçe Açıkgöz

Tuğçe Açıkgöz

Ekim

Ekim

18 yaşında, duru bir güzelliği olan, naif, duygusal anlamda güçsüz, intihara meyilli, bağımlı kişilik yapısına sahip bir genç kızdır. 6 yaşında, annesi Yağmur’un babası Suat’ı gözlerinin önünde öldürmesi sonucunda yurda gelen ve bu travmatik cinayetten sonra konuşmayan Ekim, yurda geldiğinde Yaz’ın şefkatli sevgisinde kendisini bulmuştur. Yaz’ın onu her düştüğünde kurtarması, beraber yaptıkları planlar ile Yaz’a bağımlı bir karakter haline gelir Ekim. 16 yaşında intihara kalkıştığında Yaz tarafından kurtarılınca, Yaz’a ‘Hiç ayrılmamaları’ konusunda söz verdirtmiş ve Yaz’ın duygusal anlamda da  kamburu haline gelmiştir. Saplantılı şekilde aşık olduğu Ferhat’ın, aslında Yaz’ı sevdiğini bilmez ve Yaz, Ekim için kendi aşkından vazgeçince, Ferhat bir anda Ekim’e yön kırar. Aslında Ferhat hep Yaz’ı sevmiştir. Ekim bunu öğrendiğinde ve tüm oklar Yaz’ı gösterdiğinde, yavaş yavaş değişecek ve o eski naif halinden eser kalmayacaktır. Yaz ailesine yaklaşıp, ebeveynleriyle hayat kurmaya başladıkça hırçınlaşan Ekim’in karşısına, yıllar önce gözlerinin önünde babasını öldüren annesi Yağmur çıkınca, Ekim bu defa Yaz için de tehlikeli biri haline gelecektir.

BİYOGRAFİSİ

Doğum tarihi: 10.02.1993
Eğitim Durumu: İBB Şehir Tiyatroları Çocuk-Genç Eğitim Birimi, Kartal Doğa Koleji 2011, İBB Şehir Tiyatroları Çocuk-Genç Eğitim Birimi asistanlığı
Oynadığı Oyunlar: Bekleme Salonu (İBB Şehir Tiyatroları), Toros Canavarı (İBB Şehir Tiyatroları), İrmik Oğlan (İBB Şehir Tiyatroları-Çocuk Oyunu), Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz (İBB Şehir Tiyatroları), Ali Baba ve Kırk Haramiler (İBB Şehir Tiyatroları-Çocuk Oyunu). Şu anda "Cibali" ve "Balon".

Kadir Has Universitesi'nde oyunculuk okumaktadır.

DİĞER OYUNCULAR

En Sıkı Takipçi
Mert'in annesinin adı Nevin'dir