X
X
Vildan Atasever

Vildan Atasever

Umut

Umut

36 yaşında, başarılı, çalışkan, kuralcı, erkeklere karşı güçlü duruşu ve yaptığı televizyon programıyla özellikle kadınlar tarafından çok sevilen, erkeklerin de bir o kadar mesafeli yaklaştığı dişi, güzel bir kadın. Küçük yaşta fakir bir mahallede annesi Saniye ve kız kardeşi Armağan ile yaşarken, çalışkanlığıyla burslu olarak kazandığı üniversitede aşık olduğu; okulun popüler, zengin çocuğu Mert ile daha 18 yaşındayken bir gece birlikte olması sonucunda neredeyse tüm hayatını etkileyecek olaylar zinciri gelişmiştir. Birliktelik sonrasında hamile kalan Umut ve Mert çocuğu aldırmak için sözleşseler de; Mert’in hastaneye gelmemesi ile Umut, çocuğunu doğurmaya karar vermiştir. Fakat bu durumdan haberdar olan Mert’in zengin jinekolog babası Doğu, Umut’a yardım bahanesi ile doğuma girip, doğum sonrasında Umut’a bebeği kaybettiklerini söylemiştir. Televizyonda yaptığı programla geçmişindeki acıyı da başkalarını kavuşturarak sağaltan Umut, kızıyla yıllar sonra kavuştuğunda hem Mert’le hem de kızı Yaz’la güçlü çatışmalar yaşar hale gelecektir. Kızının sert karakteri ile her anlamda savaş verecek olan Umut’un en büyük ideali artık iyi bir anne olmaktır. Yaz’la olan ebeveynlik sınavında aşk hayatı da ayağına dolanan en büyük bağ olacaktır.

BİYOGRAFİSİ:

Türvak Sinema Tv okulunda Yapım Yönetim ve Oyunculuk Bölümü'nü bitiren Vildan Atasever, bu alandaki  kariyerine 2003 yılında Kutluğ Ataman'ın yönettiği "İki Genç Kız" filmi ile başlamıştır.. İlk filmi ile Altın Portakal kazanan Atasever, 2006 yılında Auteur  yönetmen Zeki Demirkubuz'un "Kader" adlı kült filmi ile Türk Sineması'nda önemli bir yer edinmiştir.

Bir çok önemli yönetmenle farklı projelerde oyunculuk kariyerine devam eden Atasever, son olarak Erden Kral'ın "Gece" filmi ile  de Sadri Alışık Ödülü'ne layık görülmüştür..

SİNEMA

2005  İki genç kız / Yön: Kutluğ Ataman
2006  Kader         /  Yön: Zeki Demirkubuz
2008  Osmanlı Cumhuriyeti / Yön: Gani Müjde
2014 Sürgün İnek / Yön: Ayhan Özen
2014 Gece / Yön: Erden Kıral
2015 The memories of the black horse / Yön: Shahram Alidi

TV

2005 Kurtlar Vadisi
2005 Kadın İsterse
2007 Yaralı Yürek
2007 Bıçak Sırtı
2008 Gece Sesleri
2010 Samanyolu
2011 Başrolde Aşk
2013 0smanlı Tokadı
2015 Yaz'ın Öyküsü

ÖDÜLLER

2005 - 42. Altın Portakal Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu (İki Genç Kız)
2007 - 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu (Kader)
2007 - Ankara Siyaset Dergisi ,Yılın tv Dizi oyuncusu
2008 - Oriflame Yılın En iyi Kadın Sinema Oyuncusu
2015 - 20. Sadri Alışık Sinema Ödülleri, Dram dalında "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" (Gece)

DİĞER OYUNCULAR

En Sıkı Takipçi
Tunç, TV yapımcısıdır