X
X

"Abbas Güçlü İle Büyük Oyun"da ilk haftanın finalisti seçildi!

07.03.2019 Perşembe 15:38 (Güncellendi: 29.04.2019 - 11:15)

Oyun geliştiricilerinin ilginç oyunları karşısında seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri, Ahmet Keleş’in “DRUNKARD BİRD” oyununu birinci seçerken, diğer oyunlarında başarılı olduğunu vurguladı.

Gençlerin sesi Abbas Güçlü, yeni yarışma programı ile 6 Mart Çarşamba günü Kanal D’de izleyicisi ile buluştu

Birbirinden farklı ve yaratıcı oyunların yarıştığı programda öğrencilerden yazılımcılara kadar farklı sektörlerden oyun geliştiricileri yarıştı. Netmarble EMEA Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erhan Erkurt,  Gamfed Türkiye Kurucu Başkanı  - Oyunlaştırma Uzmanı Altuğ Yılmaz ve Milliyet Yazı İşleri Müdürü Menderes Yılmaz‘ın jüri üyeliği yaptığı yarışmada, adaylar oyunlarını sergilemek için kıyasıya mücadele etti.

Ön elemeler sonucunda yarı finale kalan yarışmacı adayları; Fatih Aydın – Kerem Yokuva’nın Kelime Kovalamaca, Ahmet Keleş’in Drunkard Bird, Onur İğdi’nin Hoop Fly, Tolga Ünlü- Semih Gül’ün Abonetör oyunuyla jüri karşısındaydı. Yarışmacılar sorulara verdikleri ilginç cevaplarıyla izleyicilere ve jüriye hoşça vakit geçirtti.

Programın kulisinde ise dünyanın en büyük oyuncu topluluğu kurucusu olan Cantuğ Unlost Özsoy ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç.Dr.Yavuz Samur vardı. Unlost, ailelerin çocuklarını desteklemeleri gerekirken en büyük işin annelerine düştüğünü söyledi. Çocukların yaratıcılıklarını ve oyun deneyimlerini kullanarak kendi oyunlarını tasarlamalarını anlatan ve aileleri kitaplarında bilgilendiren Doç.Dr. Yavuz Samur ise ailelerin çocuklarını desteklemelerini, oyunda kaldıkları sürenin ve oynadığı oyunların içeriklerini kontrol etmeleri gerektiğini ifade etti.

Oyun geliştiricilerinin ilginç oyunları karşısında seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri, Ahmet Keleş’in “DRUNKARD BİRD” oyununu birinci seçerken, diğer oyunlarında başarılı olduğunu vurguladı.

Abbas Güçlü ve Prof. Dr. Erhan Erkut’un stüdyoda sanal gerçekliğin içinde oyun oynaması  eğlenceli dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Programda Doğa Kolejleri’nden küçük oyun geliştiriciler de oyunlarını sergiledi. İlköğretim öğrencileri Mustafa Selim Yanbolu, Ali Toprak Kırşan “Geri Dönüşüm” oyunu ile sosyal sorumluluğa dikkat çektiler. “Double Trouble” oyunu ile 6. sınıf öğrencileri Ege Mavinil, Tuana Güler ve Mete Uğur Özcan, programda komik anlar yaşattı.

Büyük ödül tam 250 bin TL!

Birinciye,

  • Netmarble ve Startershub tarafından yatırım desteği karşılığında tam 250 bin TL ödül ve yayıncı desteği.
  • Dünyanın dört bir tarafından gelen oyun geliştiricilerinin bir arada olduğu Unity Europe Kopenhag etkinliğine davet.
  • Just English’in New Jersey şubesinde 3 aylık dil eğitimi.

İkinci ve üçüncüye

  • Netmarble tarafından yayıncı desteği.
  • Just English’in New Jersey şubesinde 3 ay dil eğitimi olanağı.

Abbas Güçlü İle Büyük Oyun’ da, oyun geliştiricilerini büyük ödülün yanı sıra yurt içi ve yurt dışında fırsatlar da bekleyecek. İTÜ ARI Teknokent, Hacettepe ve ODTÜ Teknokent’te ücretsiz ofis imkanı olacak. Yarışmaya “yeni bir oyunum var, en iyi benim oyunum, Türkiye’yi mobil oyunlarında farklı bir noktaya taşırım” diyen herkes başvurabilecek.  Başvurular

adresi üzerinden devam ediyor.