X
X

50.bölüm

Demir ile Asi’nin arası açılıyor 

Ali, polise verdiği ifadeyle Asi’nin hapse girmesini engelliyor. Ali’nin yaptığı bu iyilik, Asi ile Demir’in aralarının açılmasına neden oluyor.

Ali, polise verdiği ifadeyle Asi’nin hapse girmesini son anda engeller. Biraz olsun Asi’nin güvenini kazanmayı başarır. Ancak Asi için yaptığı iyiliğin karşılığını isteyecektir.
Asi’nin haber bile vermeden suçu üstlenmeye kalkması Demir’i derinden kırar. Üstelik Asi, Ali’ye karşı sempatiyle bakmaya başlamıştır. Ali’nin yaptığı iyilik Asi ile Demir’in aralarının açılmasına neden olacaktır. Ali’yi kaybetme korkusuyla yüzleşen Melek bir an evvel aşkına kavuşmak ister. 
Asi ve Melek bu evliliğe onay vermesi konusunda Demir’e baskı yapar. Demir ise sonunda kardeşine “Ali ile evlenirsen beni kaybedersin” demek zorunda kalır. Melek hayatının kararını verecektir. Demir, kardeşinden uzak durması karşılığı Ali’ye hayır diyemeyeceği bir teklifte bulunur.
Boşanma davasında Defne, Kerim’in mal varlığından bir kuruş bile istemediğini açıklar. Asi ve babasının desteğiyle Defne boşanmanın acısını kolay atlatacaktır. Üstelik Kerim’e karşı intikamını almaya kararlıdır. Yeni bir Defne doğacaktır. Ailesi tarafından dışlanan Kerim, acısını tek dostu Demir’le paylaşmak ister. Ancak Asi de Kerim’e karşı tavır alır. Kerim’in evine gelmesine izin vermez.
Fatma ve Süheyla, Aslan için düşündükleri gelin adayını bulur. Müstakbel gelin, Aslan’ın dünyasına hoş bir renk katacaktır.  Aslan’ı kaybetmekte olduğunu gören Sarmaşık harekete geçer.
Demir kendisi için manevi değeri olan eski evi yeniden yaptırmak ister. Bu konuda Asi de ona destek verir. Demir harabeye dönen evde araştırma yaparken geçmişten gelen büyük bir sürprizle karşılaşır.

BÖLÜMLER