X
X
Component Name: VideoDetailPlaylist - Error: Unmapped members were found. Review the types and members below. Add a custom mapping expression, ignore, add a custom resolver, or modify the source/destination type For no matching constructor, add a no-arg ctor, add optional arguments, or map all of the constructor parameters ============================================================================================================================================================================ AutoMapper created this type map for you, but your types cannot be mapped using the current configuration. VideoDetailPlaylistComponentItemModel -> ScheduleCardComponentViewModel (Destination member list) Backstreets.Web.UI.Components.VideoDetailPlaylist.VideoDetailPlaylistComponentItemModel -> Backstreets.Web.UI.Models.Components.ScheduleCard.ScheduleCardComponentViewModel (Destination member list) Unmapped properties: OnAir

Mehmed Bir Cihan Fatihi Final Bölümü

Kaderin Mehmed’i seçtiğini her fırsatta dile getiren Akşemsettin, Sultan Mehmed Han’ın kendisine olan inancını arttırır. Mehmed, Eleni ve paşaların yardımlarıyla Konstantiniyye’yi nasıl fethedebileceğinin hesaplarını yapar. Mehmed, Konstantiniyye için hamle girişiminde bulunmaya hazırlanırken, Bizans İmparatoru Konstantinos da Mehmed’e karşılık bir plan yapar. Konstantinos, son kozu olarak Orhan’ı kullanmayı düşünür. Bir kez daha Mehmed ile Orhan’ın karşı karşıya gelmesini planlayan Konstantinos, intikam için her şeyi yapmaya hazırdır.

Konstantinos, kardeşi Demetrios’un kaçırılarak rehin alınmasını kabullenemez. Üstelik Mara Hatun da Osmanlı Devleti topraklarına gitmiştir. Konstantinos, Mehmed’e karşı Karamanoğulları ile iş birliği yapar. Karamanoğulları, Osmanlı Devleti’ne ait toprakları işgal etmeye başlar. Bizans oyunlarıyla, Osmanlı Devleti’ne savaş açan Konstantinos, Mehmed’in Konstantiniyye hayallerini de sonlandırmayı amaçlar. Lakin bu Konstantinos için kolay olmayacaktır. Mega Dük Notaras’ın kızı Eleni’nin de Mehemd ile birlikte hareket ettiği haberi, Bizans İmparatorluğu’nu karıştırır. Eleni’nin öldürülmesi ve devletin gizli sırlarının açıklamaması istenir. Delibaş’ın ilgisi sayesinde saraya sızan Evdokya, Eleni’nin peşine düşer ve amacını öğrenmek ister.

Osmanlı topraklarını işgal etmeye kalkışan Karamanoğulları’na karşı sefere çıkılır. Bizans İmparatorluğu’nun yardım ettiğini tahmin eden Mehmed ve diğer paşalar, Konstantiniyye için bir an önce bu problemi çözmek isterler.

Çandarlı Halil Paşa, kızı Melike’yi İshak Paşa ile evlendirmek ister. Melike Hatun, bu durumu kabullenemez ve Mehmed’in buna izin vermeyeceğini düşünür. Mehmed’e yazdığı mektupla yardım çağrısında bulunur. Öte yandan Çandarlı Süleyman ise Çandarlı Devleti için İshak Paşa ile anlaşma yapar. Babası Çandarlı Halil Paşa’dan gizli yaptığı bu plan, sarayın karışmasına sebep olacaktır.

Beyazıd’ın hedef alındığını öğrenen Leyla Hatun, gizli bir gerçeği daha öğrenmiştir. Karnında Sultan Murad’ın çocuğunu taşıyan Leyla Hatun, saraydaki dengeleri değiştirecek gerçekler karşısında yeni bir hamle girişimindedir.

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

EN SIKI TAKİPÇİ
Dizinin yönetmenliğini Cevdet Mercan üstlenmektedir

FRAGMANLAR